Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

#52 | Za měsíc halving, hodleři kumulují Bitcoin, FED tiskne peníze a dluh roste: SPPN

Týden po týdnu pro vás chystáme náš Sobotní souhrn posledních novinek. Zde si během chvilky projdeme to nejzajímavější, co se za posledních 7 dní od vydání posledního dílu událo v kryptosvětě, na marketu, v kryptoměnové komunitě i v ekonomice a okolním světě.

Podcast verze:

Část první: Hodleři kumulují, zatímco FED tiskne

Od příštího halvingu nás dělí 31 dní a několik hodin. Alespoň jeden celý Bitcoin nyní drží přes osm set tisíc peněženek, což je víc než kdy dřív. Kumulují hodleři, ale také velryby vlastnící alespoň tisíc bitcoinů, kterých je nyní nejvíc od roku 2017. Období před halvingem Bitcoinu je již tradičně spojeno se zvýšenou kumulací mincí.

Americký státní dluh poprvé překročil 24 bilionů dolarů: 1 800 000 Kč v přepočtu na každého občana

Vůbec poprvé v historii přesáhlo zadlužení Spojených států 24 bilionů dolarů. Dluh neustále roste a jen Donald Trump za poslední 4 roky přiložil 4 biliony “polínek” do ohně, tedy v průměru bilion dolarů ročně. Na každého Američana včetně novorozenců vychází zadlužení ve výši 72 888 USD, což v přepočtu na koruny činí asi milion osmset tisíc.

Část druhá: Týdeníky a nepravidelné články

Život je změna! To jediné se nemění a vše ostatní se časem rozplyne

Na webu KryptoHodler nepravidelně vychází odpočinkové články z rubriky Bohatství. Často jsou to informace ze světa financí a finanční gramotnosti, ale i pomůcky pro osobní rozvoj či různé motivační články. Tentokrát to bylo zamyšlení dotýkající se tématu osud versus svobodné rozhodnutí a o možnostech člověka, měnit vědomě své budoucí směřování. Nemůžete si vybrat, kde se narodíte, jaké máte dětství, nebo jak vypadáte, ale může si vybrat, co se svým životem uděláte a jak ho využijete.

Část třetí: Politika a politická rozhodnutí

Prioritou Čínské lidové banky zůstává digitální juan (CBDC)

Centrální banka Číny, Čínská lidová banka (ČLB) pokračuje v rozhovorech o digitální měně. Úsilí o vydání digitálního juanu nezastavila ani koronavirová krize a v roce 2020 je to jedna z hlavních priorit. Naopak, agresivní kroky na “záchranu” ekonomiky ze strany FEDu a dalších centrálních bank přiměly Čínu vydání CBDC urychlit. Podle některých zdrojů již je cíl na dosah.

Prezident ČLK: “Přirozené promoření populace” virem Covid-19 je hazard s životy desítek tisíc nevinných lidí

Ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček obdržel otevřený dopis s naléhavou výzvou prezidenta České lékařské komory (ČLK). MUDr. Milan Kubek upozornil, že „naše chronicky podfinancované a personálně zdevastované zdravotnictví” neustojí nával nemocných, jaký by ono takzvané promoření přineslo. Apeluje na ministra, že k rozvolňování opatření lze přistoupit „pouze za předpokladu, pokud by se prokázalo, že významná část populace v České republice má proti infekci Covid-19 protilátky” a po předchozí odborné diskuzi. V opačném případě podle něj vláda hazarduje s životy svých občanů.

Část čtvrtá: Kryptoměny a komunita

Svědci na Steemu zmrazili 8 účtů “rebelů”: Celkem 17,6 milionu mincí v hodnotě přibližně 3,2 milionu dolarů

Od nástupu Justina Suna, který koupil blockchainovou platformu Steemit, prožívá kryptoměna Steem krušné časy. 20. března vznikl HIVE. Stalo se, že fork Steemu po uvedení na trh dočasně překonal svou původní kryptoměnu. Jako odvetné opatření za provedení forku, kdy byl ze zisku nových mincí vyřazen Steemit a ti, kteří hlasovali pro Sunovy svědky, bylo na Steemu zmrazeno 8 velkých účtů podporovatelů Hive. Vše nasvědčuje tomu, že jakmile kryptoměna postrádá nestrannost, ztrácí automaticky také decentralizaci.

Proběhl halving Bitcoin Cash: Poprvé od forku

Na konci roku 2017 se bitcoinová komunita rozdělila v otázce velikosti bloků a forkem vznikl Bitcoin Cash. Nyní poprvé od svého vzniku zažil halving, a to o měsíc dříve než Bitcoin. Po půlení odměn řada těžařů přešla jinam a Bitcoin Cash se stal velmi náchylným k 51procentnímu útoku, protože výrazně klesla výpočetní síla jeho sítě.

Část pátá: Platformy a burzy

Na Twitteru se šíří screen s podivnou svíčkou: 42 000 prodaných BTC za 0,18 USD na Coinbase Pro

Uživatelé Twitteru upozornili na mohutnou svíčku, která se jim zobrazila u páru BTC/USD na Coinbase Pro. Sahala až na kurz 0,18 dolaru za BTC, přičemž kniha objednávek ukazovala, že za tuto krásnou nákupku někdo shrábnul 42 tisíc bitcoinů. Pravděpodobně se však jednalo pouze o chybu uživatelského rozhraní z důvodu přetížení a obchod ve skutečnosti neproběhl. Na svém blogu burza o události dosud mlčí.

Sága pokračuje: YouTube obviněno z cenzury po trvalém smazání kryptoměnového kanálu Crypto Crow

Na cenzuru kryptoměnových tvůrců videí na YouTube KryptoHodler upozornil již dříve. Před měsícem jsme vás informovali o dalších “čistkách” v tomto rozsáhlém skandálu největší platformy pro videoobsah na světě. Sága však neskončila a kryptotvůrci mají další důvod k obavám o svoji existenci na této platformě. Problém není v tom, že YouTube něco maže. Problém je, že varuje, strikuje, maže videa a banuje ty youtubery, kteří v mnoha případech odvádějí dobrou práci pro komunitu, informují o novinkách a nikoho se nesnaží podvést. Dalším zásadním problémem pak je, že autorům neposkytuje informace o tom, co přesně porušili a za co jim bylo smazáno video. Tentokrát mnozí věří, že to již přesáhlo všechny meze. Platforma totiž trvale odstranila celý kanál Crypto Crow.

Část šestá: Komunita a osobnosti

Jack Dorsey věnuje miliardu dolarů na pomoc v boji proti pandemii a podporu lidí

Generální ředitel společností Twitter a Square říká, že dává miliardu dolarů, což je asi 28 % jeho majetku, na charitu.Za tímto účelem bude postupně prodávat akcie Square. Po dobu trvání pandemie poputují peníze na pomoc v boji proti koronaviru. „Život je příliš krátký, takže udělejme vše, co dnes můžeme, abychom lidem pomohli,” řekl v naději, že inspiruje další lidi k podobnému skutku.

Bill Gates odhaduje do 18 měsíců vznik vakcíny proti koronaviru pro celou globální populaci

Miliardář a spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates roky studuje smrtící pandemie. Můžete ho znát i jako aktivistu, který se prostřednictvím své nadace pokusil vymítit některé nemoci, nebo vytvořit levnou mobilní verzi toalety, která se přiveze do rozvojových zemí a zabrání vylévání výkalů do stejné řeky, která slouží jako zdroj vody. Během vypuknutí eboly v roce 2015 Gates varoval: „Pokud v příštích několika desetiletích něco zabije více než 10 milionů lidí, bude to pravděpodobně spíše infekční virus, než válka. Ne rakety, ale mikroby…” Nyní říká, že svět potřebuje očkování proti koronaviru, což by podle něj mohlo být za rok a půl.

Robert Kiyosaki: Zlato a stříbro jsou peníze od Boha a Bitcoin leží mimo systém

Podnikatel, influencer a propagátor promyšleného investování peněz, ale i času, Robert Kiyosaki již delší dobu věří drahým kovům. V rozhovoru se spoluzakladatelem Morgan Creek Digital Anthony Pomplianem ke zlatu a stříbru připojil také Bitcoin. To jsou zřejmě podle něj lepší možnosti do čeho spořit, než inflací zmítané fiat peníze. Bitcoin „je oddělení vlády a mých peněz,” dodává se smíchem.

Závěr

Další týden je téměř za námi. Tentokrát byla paleta témat rozličná. Do popředí se žene blížící se halving Bitcoinu, kdy dojde k půlení odměny za vytěžený blok, což sníží rychlost vzniku nových mincí o polovinu, a to na 6,25 bitcoinů přibližně každých 10 minut. Mezitím centrální banky po celém světě zoufale hrnou do oběhu peníze, ačkoli recese je již podle mnohých neodvratitelná. Kiyosaki řekl, že FED je „kartel vlastněný nejbohatšími lidmi na planetě” a Gates propaguje globální vakcinaci. Dnes je sobota 11. dubna a Bitcoin aktuálně stojí 6 800 dolarů za jednotku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *