Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Před pár minutami proběhl halving Bitcoin Cash (BCH): Poprvé od forku

Bitcoin Cash (BCH) je kryptoměna, které se odtrhla forkem od Bitcoinu v roce 2017 v důsledku sporu komunity o velikost bloků. Halving proběhl v bloku 630 000 a tvorba mincí těžbou se tak snížila z 12,5 na 6,25 nových mincí přibližně každých 10 minut. Byl to první halving pro BCH a předchází halvingu Bitcoinu, který je očekáván 13. května, tedy již takřka za měsíc. Hlaving je zásadní událost Bitcoinu i všech jeho forků, protože zaručuje fixní maximální nabídku, což působí pozitivně na růst ceny v dlouhodobém časovém horizontu. Současně s tím však klesá výnosnost těžby, což by některé těžaře mohlo postavit do nelehké pozice.

Tip: BCH halving může být katastrofa pro tuto kryptoměnu

Bitcoin Cash halving

Bitcoin Cash právě prošel svým prvním halvingem. Důvodem, proč BCH, ale i BSV, procházejí hlavingem o měsíc dříve, není záměr zakladatele BCH Rogera Vera. Je to zejména proto, že BCH měl dočasně jiný algoritmus přizpůsobování rychlosti těžby, což časem vedlo k urychlení procesu tvorby bloků. Právě díky dřívějšímu halvingu se může stát, že část těžařů přepne na výnosnější kryptoměny. To by mohlo vést ke zvýšené zranitelnosti sítě, ale pravděpodobně jen dočasně, než se síly srovnají po halvingu BTC. Přesto by to mohlo vést ke zvýšenému nebezpečí vůči 51% útoku.

Zajímavostí je, že třetina mincí Bitcoin Cash se nikdy nepohla. Vyplývá to z dat CoinMetrics zveřejněných na Twitteru. U Bitcoinu se pak dle stejného zdroje 5 let nepohnulo 12,5 % z téměř 18,4 milionů BTC v oběhu. Bitcoin Cash je aktuálně 5. nejkapitalizovanější kryptoměna s market capem téměř 5 miliard dolarů. V den halvingu mírně roste, asi o 3 %.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *