Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jack Dorsey věnuje miliardu dolarů na pomoc v boji proti pandemii a podporu lidí

Generální ředitel společností Twitter a Square říká, že dává miliardu dolarů, což je asi 28 % jeho majetku, na charitu. Chce pomáhat a neváhá k tomu využít své nemalé bohatství. Peníze pocházejí z 43letého vkladu do platebního gigantu Square a budou spravovány charitativní nadací Start Small LLC. Jack Dorsey chce tyto peníze nv první řadě použít na boj s pandemií Covid-19. Fond myslí i na to, co bude po skončení pandemie. Poté bude zbytek věnován na univerzální základní příjem (UBI) a na podporu zdraví a vzdělávání dívek. Zakladatel Twitteru vysvětlil, že prostředky pocházejí z jeho akcií Square, kde má více akcií, než v Twitteru. Uvedl:

„Vlastním mnohem více Square. A budu potřebovat rozložit prodeje na nějaký čas. Dopad, který budou mít tyto peníze, by měl z dlouhodobého hlediska prospět oběma společnostem, protože pomáhá lidem, kterým chceme sloužit.

Věřím, že představuje nejlepší dlouhodobá řešení existenčních problémů, kterým svět čelí. UBI je skvělý nápad vyžadující experimentování. Zdraví a vzdělání dívek je pro rovnováhu rozhodující.”

 Jack Dorsey věnuje miliardu, přidáte se?

Darovat miliardu dolarů je již něco opravdu velkého. Nemusíte však vlastnit miliardy dolarů, abyste se mohli přidat a někomu pomoct. Miliardář Jack Dorsey věří, že jeho krok povzbudí a motivuje ostatní, aby se také zůčastnili podobné charitativní akce. „Život je příliš krátký, takže udělejme vše, co dnes můžeme, abychom lidem pomohli,” dodal. V této veřejné tabulce Dorsey sdílí, na co bude použito přibližně 1,12 miliardy dolarů při aktuálním kurzu akcií Square (56,6 USD). Říká, že transparentnost je klíčová. V tabulce již je první položka v kategorii Covid-19 s darem 100 000 USD Americkému potravinovému fondu. 

„Proč ta transparentnost?” Pokládá si Jack řečnickou otázku a odpovídá: „Je důležité ukázat svou práci, abysme se já a ostatní mohli učit. V minulosti jsem objevil a financoval mnoho možností s prokázaným dopadem a účinností v minulosti, většinou anonymně. Do budoucna budou všechny granty veřejné. Návrhy vítány. Přeneste svou cash aplikaci ;)“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *