Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Americký státní dluh poprvé překročil 24 bilionů dolarů: 1 800 000 Kč v přepočtu na každého občana

Zásoba Bitcoinu je omezená na 21 milionů mincí. Zcela opačně je tomu o fiat měn, jako je americký dolar. Velikost státního dluhu USA se tyčí do nepochopitelných hodnot. Nyní americký dluh poprvé překročil 24 bilionů $. Donald Trump má za poslední 4 roky bilanci 1 bilon dolarů schodku státního rozpočtu ročně. Na každého Američana včetně novorozenců vychází zadlužení ve výši 72 888 USD, což v přepočtu na koruny činí asi 1,8 milionu. Kdybychom počítali jen daňové poplatníky, tak je to 193 805 USD státního dluhu na poplatníka (4,8 mil. Kč).

Státní dluh USA překročil 24 bil. $

Celkové množství dolarů v oběhu a na účtech včetně termínovaných vkladů (tedy tzv. M2 měnový agregát) dosahuje 15,5 trilionů. V souvislosti s koronavirovou krizí nadále roste, stejně tak, jako roste státní dluh Spojených států. Na grafu níže můžete vidět, jak americký vládní dluhl rostl od roku 1942 do současnosti, kdy přesáhl zmíněných 24 bilionů USD.

Tip: Velké uzamčení ekonomiky: Nejhlubší recese od Velké hospodářské krize, říká MMF

Zatímco Bitcoin je nyní přibližně na stejné ceně (cca 7 200 $) jako na začátku roku 2020, akciový index S&P 500 je meziročně v mínusu o 14,9 %. Ropa pak spadla dokonce o cca 58 %. Podle údajů JPMorgan citovaných společností Bloomberg by COVID-2019 mohla stát celkem 5,5 bilionů dolarů při ztrátě produkce celosvětově. FED již před několika týdny zahájil nebývalý program tisku peněz. Poskytnutím likvidity ve výši 6 bilionů dolarů chce americká centrální banka bojovat s dopady koronaviru, který dle prognózy zvýší nezaměstnanost v USA o 13 %.

Peter Schiff na svém Twitteru nešetří kritikou k těmto krokům: „Státní dluh právě překročil 24 bilionů dolarů, což jsou 4 biliony dolarů od chvíle, kdy Donald Trumpnastoupil do úřadu. Za 4 roky přidal více dluhu než Bush za 8. Pokud bude znovu zvolen, přidá za 8 let více dluhu než Bush & Obama za 16. Místo toho, aby odčerpal bažinu, vyčerpává národ.”  „Legitimizovat teď jakékoli fiat dluhové kupóny… Nyní, když jsme na hranici vítězství, by to byl zločin proti lidskosti,” kontruje známý filmový a televizní producent Max Keizer.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *