Pátek, 18 dubnaVítejte na hodlerském webu!

#51 | Svět se potýká s pandemií, o ničem jiném se téměř nemluví: SPPN

Týden po týdnu pro vás chystáme náš Sobotní souhrn posledních novinek. Zde si během chvilky projdeme to nejzajímavější, co se za posledních 7 dní od vydání posledního dílu událo v kryptosvětě, na marketu, v kryptoměnové komunitě, ale i ve světě a ekonomice.

Podcast verze:

Obsah článku:

Část první: Svět čelí pandemii koronaviru

Hlavní téma dnešního dílu je naprosto jasné. Až si tohle budete číst třeba za rok, tak ano, tohle je ta doba, kdy se světem šířila nákaza COVID-19 a nikdo nevěděl, jak to dopadne ani jak dlouho to potrvá. Máme tu začátek dubna 2020 a aktuálně je přes milion nakažených lidí touto nemocí celosvětově. Z toho je 240 tisíc vyléčených a 61 681 úmrtí (data dle Worldometers). Čína, kde nákaza SARS-CoV-2 poprvé vypukla, již není v čele žebříčku států s nejvyšším počtem případů. Tomu naopak aktuálně dominují USA s 291 tisíci, přičemž Španělsko a Itálie hlásí podobná čísla – okolo 120 tisíc. Následuje Německo s 92 tisíci nakaženými.

Všichni se vesměs shodujeme na tom, že jde o bezprecedentní stav, kdy snad poprvé v poválečných dějinách došlo k tak rychlému a rozsáhlému zastavení lidské činnosti v mnoha sektorech hospodářství. Vlády po celém světě přijaly kroky, které brání volnému šíření nemoci, což zahrnuje nošení roušek, zastavení mezinárodní dopravy, omezení či dočasné uzavření celé řady podniků, vyhlášení karantény, atd. Lidé by měli zůstat pokud možno doma, zachovat klid, nepanikařit, ale ani se nevystavovat zbytečnému kontaktu s dalšími lidmi.

Nyní máme šanci přijít s něčím novým

Měli jsme příležitost zažít, jaké to je, když se národ semkne. Měli jsme zároveň příležitost zjistit, co se stane, když se na chvíli hodně součástek systému zastaví. Například školství. Již naši rodiče a prarodiče nás učili, že vše špatné je pro něco dobré. Nepanikaříme, naopak jsme poměrně velmi klidní a disciplinovaní a dokonce začínáme více než dřív myslet na ostatní. Je tu množství hrdinů, kteří začali v této těžké době pomáhat druhým. Více než kdy dřív je tato doba otevřená změnám a je na nás, aby to byly změny k lepšímu.

Myslete na zdraví

Možná jste se již někdy setkali s myšlenkou, že to, jak myslíte a na co myslíte, má vliv na to, co se stane. Vaše myšlenky ovlivňují realitu. Ještě to stíháte, pořád. Pořád máte svobodnou vůli, stále můžete myslet na co chcete. Na začátku každého úspěchu je myšlenka. Je to jednoduché. Myslete na zdraví.

Mezinárodní měnový fond radil bankám a orgánům bankovního dohledu

Jak by měly orgány bankovního dohledu reagovat, aby zajistily trvalou důvěru v bankovní systém, radil Mezinárodní měnový fond. Mezi pokyny patří zabránit změnám pravidel, které by nyní mohly způsobit větší zmatek. Dalšími doporušenými opatřeními by mělo být posílení komunikace mezi orgány dohledu a bankami, podpora likvidity bank či to, aby se nezakrývaly ztráty.

Odvrácená strana boje proti COVID-19: Vypnou vlády špehovací systémy až skončí pandemie?

Většina z nás s nadějí sleduje vládní omezení pohybu, vyhlášení karantény či povinné nošení roušek. Až na výjimky tato opatření chápeme a jsme v podstatě rádi, že je i naše vláda přijala po dobu, dokud u nás i ve světě zuří pandemie koronaviru. Jsme rádi o to více, když už nyní můžeme vidět následky opačného přístupu americké či britské vlády. Zároveň se možná zašlo až příliš daleko, pokud jde o různé špehovací nástroje, které by za normálních okolností vyvolaly vlnu protestů. Mnozí se domnívají, že není možné lidem takto upírat právo na soukromí, a to ani během pandemie. Hlavní otázka však zní, zda budou rozličné nástroje sledování lidí a jejich pohybu či chování po skončení pandemie vůbec odstraněny.

Donald Trump: Rouška není pro mě, nosit ji nebudu

Počet potvrzených případů koronavirem nakažených lidí ve Spojených státech se rychle přiblížil 300 tisícům, což je více než 2x tolik co v Itálii a více než trojnásobek nakažených obyvatel oproti Číně. Nyní se konečně ozvala federální vláda s konkrétním opatřením, jaké je jinde ve světě dávno běžné. Ovšem, Jak zdůranil prezident USA Donald Trump, jedná se o doporučení a rouška není povinná. „Je to dobrovolné. Myslím, že já to dělat nebudu. Nechci to nosit. Je to doporučení a já se cítím dobře,” dodává Trump.

Část druhá: Týdeníky

HODL | Strach: Jak se vyrovnat s obavami z rizika nákazy koronavirem

Na malou chvíli jsme se zastavili. Dalo by se spíše říct, že jsme s otevřenou pusou sledovali, jak koronavirus pozastavil náš systém. Zatímco v prvotní chvíli převáží zdraví a život, posléze začnou mnozí stavět do popředí ekonomiku. Hovoří se o záchraně ekonomiky, ale ekonomika nemusí jíst. Musíme se jako lidstvo s koronavirem poprat. Pointa je v tom, udělat to tak, abychom nepanikařili, ale zároveň nic nepodcenili. Na prvním místě by měla stát ochrana zdraví a životů lidí. Bez bank a finančních institucí se případně dokážeme obejít, ale kdybychom postavili ekonomiku nad lidský život, dopustili bychom se osudového omylu.

Kryptozprávy: USA využijí virus k tlaku na sesazení prezidenta Venezuely, Maduro dá 1 Petro každému doktorovi, Čína zažívá 2. vlnu hospodářských následků pandemie…

V posledním díle nepravidelných zpráv webu KryptoHodler zazněla tato témata:

  • USA pracují na sezazení prezidenta Venezuely.
  • Maduro rozdává 1 Petro všem doktorům.
  • Čína zažívá 2. vlnu hospodářských dopadů COVID-19.
  • Počet uživatelů Brave Browseru stoupl o milion za měsíc březen.
  • Velryba Joe007 okomentovala aktuální ekonomickou situaci.

Část třetí: Regulace a kauzy

Pozměněná žaloba viní Brada Garlinghouse z klamání investorů: XRP není pro Ripple nic víc než zdroj příjmů

Ve dva roky trvajícím soudním sporu byla žalobci podána úprava hromadné žaloby „jménem všech investorů, kteří zakoupili žetony Ripple XRP vydané a prodané žalovanými.” Změna se týká chování hlavy Ripplu Brada Garlinghouse. Ten dlouhodobě tvrdil, že je velmi bullish pokud jde o XRP. Koncem roku 2017 v rozhovoru pro BNN generální ředitel na otázku, zda osobně vlastní tuto kryptoměnu, uvedl: „Jsem v XRP v longu, velmi, velmi longuji XRP jako procento mé osobní rozvahy.“ Žalobci v pozměňovacím návrhu poukazují na opakované klamání investorů do XRP. CEO Ripple opakovaně řekl veřejnosti, že má v úmyslu držet tyto mince, ale ve skutečnosti aktivně prodával.

Telegram nesmí distribuovat Gram tokeny ani mimo USA! Komunita TON nevidí překážku ke spuštění mainnetu

Soud rozhodl a vydal předběžné opatření. Soudní příkaz zakazuje telegramu distribuovat Gram tokeny, což platí v USA i mimo USA. Soudce Castel rozhodl, že SEC „prokázala značnou pravděpodobnost úspěchu“ ve snaze prokázat, že vydávání tokenů Telegramu je distribucí neregistrovaných cenných papírů. Pamatujte, že to není konečné rozhodnutí, ale předběžné opatření. Komunita Telegram Open Network však již nyní prohlašuje, že nevidí překážku ke spuštění samotného open-source blockchainu TON.

Karma? Muž sdílel své fotky s nevysvětlitelným obnosem peněz. Byl zatčen FBI za praní špinavých peněz prostřednictvím kryptoměn

Na celém případu je nejzajímavější to, jakým způsobem na sebe muž sám upozornil. Skoro jako by se cítil nedotknutelný. Jak jinak si vysvětlit, že se vyfotil se štosem bankovek, který podle FBI může pocházet z trestné činnosti, a fotky zveřejnil na Instagramu? Právě tato skutečnost přitom údajně vedla ke zvýšení zájmu úřadů o jeho osobu a mohla být jedním z “důvodů” jeho nynějšího zatčení, byť jistě ne jediným.

Část čtvrtá: Kryptoměny

Stablecoiny se používají více než loni, nejvíce transakcí jde mezi USDT a ETH

Stablecoiny v prvním čtvrtletí roku 2020 zdolaly rekord v objemech transakcí. Těch bylo přes 90 miliard dolarů, tedy o 8 procent více, než v posledním kvartálu roku 2019. Pro porovnání, celkové objemy transakcí společnosti PayPal v roce 2019 dosahovaly 712 miliard USD, zatímco u stablecoinů to bylo podstatně méně, a sice cca 250 miliard dolarů. Kdyby nyní tyto digitální měny podložené dolarem či jinou měnou či aktivy udržely tempo, mohly by na konci roku dosáhnout asi na polovinu ročních transakcí Paypalu.

Coinbase: Retail během propadu dychtivě nakupoval BTC i alty! 6x větší objem obchodování než obvykle

Krypoměnová vstupní brána Coinbase 30. března zveřejnila zprávu, která hovoří o mobilizaci finančních prostředků velkého množství malých investorů a jejich použití na nákup během a krátce po masivním propadu. Ve čtvrtek 12. března Bitcoin dosáhl cca ročního minima, když v reakci na paniku na tradičních trzích krátkodobě vyklesal až pod 4 tisíce dolarů. Ukázalo se, že drobní hodleři a uživatelé využili nízké ceny a kumulovali kryptoměny ve velkém.

Překonal Bitcoin v celkové tržní kapitalizaci: Toilet Paper Token (TPT) je vyhledáván nejen americkými domácnostmi

Očekávali bychom, že když už nějaký altcoin překoná BTC, bude to pravděpodobně Ethereum, možná XRP… Pandemie COVID-19 však učinila z toaletního papíru nedostatkovou komoditou, těšící se extrémně vysoké poptávce. Jeho vyprodaní v USA i po celém světě způsobilo společenské nepokoje mezi zákazníky. Vývojáři Toilet Paper Tokenu věří, že se jim díky pokročilé metoďě hloubkového mapování a důkazu stírání v kombinaci s procesem KYC, zkráceně poznej svého stěrače, podaří tyto problémy vyřešit. Jak jste asi pochopili, tento článek byl apríl.

Část pátá: Kryptobyznys a blockchain

BMW bude sdílet svou blockchainovou platformu s dalšími automobilkami iniciativy MOBI: Spuštění již letos

Bavorský automobilový výrobce BMW již v roce 2019 otestoval svou blockchainovou platformu PartChain. V roce 2020 již bude sloužit ke sledování dodavatelského řetězce dílů, ale i surovin, které se používají pro jejich výrobu. Automobilka si slibuje, že své řešení poskytne i dalším a uvádí, že umožní bezpečnou výměnu a sdílení dat v dodavatelských řetězcích a jejich anonymizaci v celém odvětví.“

Binance oficiálně získala CoinMarketCap: Navzdory kontroverzi má být nezávislý a sloužit jako dosud

CoinMarketCap byl založen v roce 2013 a časem se stal světově nejsledovanějším serverem pro sledování údajů o kryptoměnách. Binance pak sama sebe hodnotí jako největší burzu digitálních aktiv na světě. Spojení těchto dvou drobečků je tak jedním z nejvíc epických momentů kryptobyznysu posledních časů.

Tip: Prezident ČLK: “Přirozené promoření populace” virem Covid-19 je hazard s životy desítek tisíc nevinných lidí

Závěr

Další týden je téměř za námi. Tentokrát se skoro nemluvilo o ničem jiném, než je koronavirus. Je to pochopitelné, děje se toho teď hodně a v sázce je nejen život a zdraví lidí, ale také lidskost či naše svoboda.Pandemie se dotýká mnoha oblastí naší každodenní činnosti a zasahuje nás od zdravotnictví, přes soukromí a politické dopady, až po tlumení ekonomického růstu, na který následně banky po celém světě reagují snižováním mezibankovních úroků a zuřivým bombardováním trhů nově vytvořenými penězi. Je sobota 4. dubna a Bitcoin aktuálně konsoliduje v oblasti 6 700 až 6 800 dolarů za jednotku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *