Pátek, 26 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum blockchain pomůže s výzkumem koronaviru: Reálné využití těžebního výkonu kryptoměn

CoreWeave, největší americký těžař Etherea, přesměruje těžební výkon 6 tisíc těžebních jednotek k výzkumu koronaviru a hledání léku. Blockchan tak v krizové situaci nachází uplatnění jako prostředek, který díky přesměrování výpočetního výkonu začne reálně pomáhat světu. Spojením výkonu tisíců grafických karet a počítačů z celého světa vznikne distribuovaný superpočítač pro výzkum nemoci.

Šance najít lék na koronavirus

Spoluzakladatel CoreWeave Brian Venturo řekl, že je to alespoň šance najít lék a neváhali prý ani minutu. Použitých 6 000 GPU údajně před přesměrováním výkonu na výzkum tvořilo asi 0,2 procenta celkového hashrate sítě Etherea s výdělkem asi 28 ETH denně, což je v době přípravy článku téměř 100 tisíc Kč. Vakcína na koronavirus zatím není a na jejím nalezení se pracuje po celém světě, včetně superpočítače IBM. Venturo dále poznamenal, že výzkum Stanford University’s Folding@home, kam je nyní více než polovina celkového výpočetního výkonu CoreWeave přesměrována: „..Měl hluboký dopad na vývoj léků na obranu proti HIV v první linii a doufáme, že naše [výpočetní síla] pomůže v boji proti koronaviru.”

Folding@home je decentralizoaný projekt. To znamená, že zatímco běžně se při výzkumu používá rozsáhlý výpočetní výkon jedné výzkumné firmy, v tomto případě je díky blockchainu Etherea možné použít výkon tisíců počítačů z různých míst po celém světě. V podstatě platí, že kdokoli se může přidat a pomoct hledat lék na koronavirus, ale i při výzkumu jiných nemocí. Stejně jako v běžné těžbě ETH či Bitcoinu může jeden uživatel detekovat „řešení“ daného problému a distribuovat tyto informace zbytku skupiny.

Viry obsahují proteiny, „které používají k potlačení imunitních systémů a reprodukci. Abychom pomohli řešit koronavirus, chceme porozumět tomu, jak tyto virové proteiny fungují a jak můžeme navrhnout terapeutika, která je zastaví,“ vysvětlují výzkumníci. „Naší specialitou je používání počítačových simulací k pochopení pohybujících se částí proteinů. Sledování toho, jak se atomy v proteinu pohybují vůči sobě, je důležité, protože zachycuje cenné informace, které jsou jinak nedostupné.”

Závěr

Díky podobným projektům začaly kryptoměny a jejich blockchainy reálně pomáhat při výzkumu nemocí, včetně COVID-19. V době pandemie je každá pomoc dobrá a díky inovativním způsobům využití technologie těžby kryptoměn je možné spojit tisíce počítačů v superpočítač a hledat lék.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *