Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vznik Hive: Komunita oznámila fork Steemu, ten mezitím roste o 100 až 200 %

Komunita kryptoměny Steem (a její sociální platformy Steemit) oznámila hard fork, během kterého se má rozvětvit Steem blockchain. Měla by vzniknout nová mince – Hive (v překladu úl, nebo také roj včel). Zprávu již zaznamenala také početná česká a slovenská komunita a přinejmenším její velká část se odebere na novou platformu. Hive je blockchain vytvořený implementací tvrdé vidlice existujícího kódu Steemu a poběží taktéž na algoritmu DPOS. Vývojáři si od nového projektu hodně slibují a očekávají, že se podaří vytvořit komunitní a skutečně decentralizovaný blockchain při zachování charakteristické rozmanitosti ekosystému.

Hive

Jakmile bude tvrdá vidlice implementována, oba blockchainy již půjdou svou vlastní cestou jako nezávislé projekty. Počáteční spuštění Hive v síti Hive Network je přímou kopií existujícího blockchainu s několika malými upgrady. K tomu by mělo dojít zítra, tedy v pátek 20. 3. 2020. Všichni současní držitelé STEEM, Steem Power (SP) a SBD obdrží stejné množství HIVE, HP a HBD. To se týká také delegací a podobně, které budou zrcadleny v nové verzi. Nové mince nedostane pouze Steemit Inc – tzv. ninja-mined stake a a ti, kteří aktivně přispěli (a veřejně prohlásili podporu) k centralizaci Steem Blockchainu, tedy k nedávnému útoku, který zorganizoval Justin Sun.

„K účtu Hive se dostanete jednoduše přihlášením do Hive Network pomocí stávajících klíčů účtu Steem.” Uvádí vývojáři, přičemž „první dostupné rozhraní bude https://hive.blog.” Mezi vylepšení pak patří např. prevence proti případným útokům na síť ze strany burz prostřednictvím 30denního zpodění vzniku nároku na hlasovací sílu staknutých prostředků.

Související: Co je fork a rozdíl mezi hard forkem a soft forkem

Po oznámení forku začala kryptoměna Steem prudce růst a CMC v jednu chvíli zobrazoval dokonce nárůst ceny o více než 200 %. V tuto chvíli se Steem obchoduje za 0,3 USD, což je stále více než dvojnásobek oproti ceně před pár dny. To je zřejmě způsobeno spekulanty, kteří očekávají díky airdropu Hive zisk, ale také komunita a současní uživatelé si mohou chtít zajistit více mincí na obou větvích. Jestliže tedy vlastníte Steem na burze, převeďte si ho včas ven, případně alespoň na Binance, která již oznámila, že fork podpoří.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *