Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Trump navrhuje rozdat 1000 dolarů každému Američanovi na podporu ekonomiky zasažené COVID-19

Prezident Spojených států Donald Trump představil záchranný plán, který, jak napsal deník Washington Times, bude stát 1,2 bilonů dolarů. Jeho součástí je návrh na přímé platby (téměř) každému občanovi USA ve výši 1000 USD či více. Dle návrhu Bílého domu by peníze měly být rozdány formou šeků na konci dubna v prvním kole ve výši 250 miliard USD. Druhé kolo pak má proběhnout o 4 týdny později, tedy koncem května, ale jen v případě, že do té doby nebude prezidentem ukončen stav nouze.

Trump chce do ekonomiky hodit “vrtulníkové peníze”

Největší část rozpočtu však poputuje k podnikům. Součástí plánu je 300 miliard dolarů na půjčky pro malé podniky, 200 miliard dolarů ve stabilizačních fondech a 300 miliard dolarů na odložené platby daní IRS. Jak uvedl americký ministr financí Steven T. Mnuchin, návrh narostl z původních 850 bilionů $. Celková částka se postupně navyšuje: „Předložili jsme na stůl návrh, který by do ekonomiky vložil 1 bilion dolarů,”

řekl Mnuchin v Senátu, než se částka ještě jednou zvýšila na 1,2 bil. $. „Je to velké číslo. Toto je velmi vážná situace v této ekonomice. Prezident chce nyní do ekonomiky dát peníze.“

Není asi třeba zdůrazňovat, že příčinou je omezení či zastavení mnoha sektorů ekonomiky v důsledku koronaviru. Jak Kryptohodler informoval koncem února, opatření známé jako vrtulníkové peníze již dříve přijaly některé Asijské země.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *