Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Asie rozdává lidem hotovost – chtějí stimulovat ekonomiku během řádění koronaviru

Kryptohodler nedávno informoval o ekonomických dopadech koronaviru nejen v Číně a Asii, ale už i v USA. Některé asijské země nyní začaly rozdávat free hotovost.

Hotovost zdarma

Ačkoli bychom mohli kritizovat posedlost ekonomickým růstem, lze na tom najít i něco pozitivního. Zatímco snižování úrokových sazeb v důsledku ještě více stimuluje zadluženost, v tomto případě se občanům zdarma rozdá hotovost.

Mezi asijské země, které se k tomuto kroku uchýlily, patří Hongkong. Ekonomická situce ostrovního národa upadala již dříve, díky protestům za svobodu a demokracii. Šíření koronaviru pak jen zhoršilo ekonomické trápení a země přešla do recese.

Hongkongská vláda nyní odhalila plán na jednorázové darování hotovosti svým občanům. Dle rozpočtu, který byl oznámen tento týden, proběhne výplata 10 000 HK (téměř 30 tisíc Kč) každému stálému obyvateli regionu ve věku 18 a více let.

Kritika

Známý kryptonadšenec Anthony Pompliano to okomentoval jako šílenství. Na svém Twitteru uvedl:

„NEJNOVĚJŠÍ PŘÍKLAD SVĚTOVÉHO ŠÍLENSTVÍ: Hongkongská vláda rozdává asi 7 miliónům občanů 10 000 hongkongských dolarů (~ 1 200 USD). Toto je součást stimulačního balíčku ve výši 15 + miliard USD. Vlády jsou tak závislé na růstu, že dělají peněžní dárky!”

Hongkong přitom není jediný, kdo v Asii rozdává hotovost, aby udržel ekonomiku nad vodou. Peníze zdarma získají také lidé v Singapuru, který  přislíbil jednorázovou výplatu od 100 singapurských dolarů (přibližně 1 650 Kč) až do 300 SGD pro obyvatele ve věku 21 a více let.

Tip: Co je to? | Fiat peníze – Co dává bankovkám hodnotu

Závěr

Čínská opatření proti šíření koronaviru omezila pohyb lidí i opětovné zahájení hospodářské činnosti. Hongkong a Singapur rozdává lidem peníze. Jižní Korea, Thajsko a další asijské země také přikročily ke stimulačním zákrokům, hotovost však zatím nerozdávají. Ačkoli je rozdávání hotovosti novinka, na kterou nejsme zvyklí, pokusy vlád a centrálních bank o stimulaci ekonomiky jsou již zcela běžné a zahrnují různé metody od manipulace s kurzem domácí měny či snižování sazeb, až po miliardové daňové úlevy pro nadnárodní giganty.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

(Zdroj: Bitcoinist)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *