Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hongkong Protestuje Proti Vydávání Lidí do Číny; Bitcoin Premium

Do světa pronikají zprávy, že se v Hongkongu protestuje za demokracii a proti posílení kontroly Číny nad ostrovem. Bitcoin zde zaznamenal prémium.

Hongkong Protestuje proti extradičním zákonům

Od roku 1997 platí dohoda, že se 50 let nebude měnit právní řád a uspořádáni Hongkongu poté, co byl předán Číně. Doufalo se, že tehdy již bude Čína demokratická, jenže teď to vypadá, že Čína čekat nechce. Nesouhlas s přijetím tzv. extradičního zákona nyní vyvolává protesty. Demonstranti uzavřeli letiště a bojují s policií, která se je pokouší rozehnat slzným plynem a střelbou gumových projektilů.

  • Extradiční zákony by umožnily na žádost Čínské vlády vydávat občany Hongkongu, bývalé britské kolonie. Obávají se nespravedlnosti u Čínských soudů.

Mezitím se šíří zvěsti, že Čína zvyšuje tlak na demonstranty a snaží se je zastrašit armádou na hongkongských hranicích. Nedá se totiž vyloučit, že proti nim zakročí, neboť to umožňuje článek 14 hongkongského základního zákona. Hovoří se o největší politické krizi za desítky let.

Boj za anonymitu, svobodu, demokracii, se zároveň stává bojem proti aplikaci technologií ke špehování a ovládání lidí, jako je rozpoznávání obličejů nebo i blížíci se nahrazení hotovosti centralizovaným platebním systémem. Se začátkem protestů v červnu se také zvyšuje zájem o Bitcoin, který má v Hongkongu prémium v řádu 80 až 160 dolarů oproti běžným cenám. Narozdíl od Číny, Hongkongčané mohou bez větších omezení používat kryptoměny.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://ct24.ceskatelevize.cz/
https://www.seznamzpravy.cz/
https://beincrypto.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *