Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Status (SNT) | Rozbor Projektu, Recenze a Návod na Aplikaci

Token Status (SNT) patří mezi méně známé kryptoměny. Aktuálně se drží na 80 místě dle tržní kapitalizace. Momentálně situace na altcoinech není příznivá. To sice neznamená, že se to nemůže změnit, avšak neberte prosím tento článek v žádném případě za investiční doporučení.

INFO: Rozbor projektu Status, recenzi, návod na aplikaci a video (pod článkem) vám přináší ytb kanál Online Investice.

Status (SNT)

Status patří mezi jeden z mála projektů v kryptosvětě, jenž má již funkční produkt. V podstatě jde o decentralizovanou chatovací aplikaci, postavenou na blockchainu Etherea, která zároveň slouží jako prohlížeč dalších decentralizovaných aplikací a umožňuje uživatelům mezi sebou posílat Ethereum nebo vlastní token SNT.

Status token je ERC-20 a, jako samotná Dapp, beží i on pochopitelně na blockchainu Etherea.

Aplikace

Velmi zjednodušeně řečeno, jde o decentralizovaný “WhatsApp”, kde kromě smajlíků, můžete posílat i kryptoměny. Rozdíl oproti ostatním chatovacím aplikacím je v tom, že zde nehrozí zneužití dat, jelikož zprávy se neukládají v centrálním úložišti. Toto je značná konkurenční výhoda v oblasti bezpečnosti oproti Messengeru, WhatsAppu a dalším podobným aplikacím.

Zde jsou zprávy posílány peer-to-peer, to znamená že k nim máte přístup pouze vy a chatují protistrana. Je k dispozici verze ke stažení pro Android a iOS.

Rejstřík

Za projektem stojí Švýcarská společnost Status Research & Development GmbH, založena 5. 4. 2017. Ovšem na samotném projektu se pracuje již od ledna 2015. Zakladatelé jsou Jarrad Hope a Carl Bennetts.

Jarrad Hope zastává funkci CEO nebo-li výkonného ředitele a zároveň je i akcionářem. Sám se věnuje Blockchainu již od jeho počátků od roku 2010. Patří mezi přispěvatele do projektu Ethereum, v době spuštění jeho prodeje.

Carl Bennetts zastává pozici CCO, marketingového ředitele a také je jedním z akcionářů. Má 9 let zkušeností s řízením společností a získáváním uživatelů.

Mezi další členy týmu patří:

  • Nabil Naghdy, který zastává pozici COO, předtím  pracoval v Googlu, kde vedl úspěšné projekty Google Maps a Google Flights.
  • Yessin Schieg CFO, dříve mj. působil jako bankovní auditor ve společnosti PwC Switzerland. Také byl např. členem poradního výboru Etherea

Graf

Aktuálně je Status, podobně jako řada dalších altcoinů, v obrovském propadu oproti ATH. Během ICO v 20. června 2017 byly za prvních 24h, prodány tokeny v hodnotě více než 100 milionů dolarů! Společnost vstoupila na burzy 28. 6. 2017 a mezi prvními byla burza Bittrex. Aktuálně se Status nachází i na burzách Binance, Kucoin, Huobi a dalších.

V době přípravy článku se token obchoduje za 0.019308 USD (CMC), přičemž na ATH na přelomu 2017 a 2018 dosáhl až lehce nad 0,6 $.

Proč by Status mohl mít naději na úspěch?

Prvním důvodem je bezpečnost uživatelských dat a decentralizovaná platforma bez centrálního úložiště, která je tak mnohem bezpečnější. Je nesnadnější ji hacknout a zároveň tato platforma nemá pod kontrolou vaše data a nemůže s nimi téměř libovolně nakládat, např. je prodávat inzerentům.

Decentralizovaná platforma toto nemůže udělat, protože díky peer-to-per nemá přístup k datům svých uživatelů. K těm mají přístup pouze komunikující strany.

Druhým důvodem je možnost snadnějšího posílání kryptoměn, a to přímo v chatovacím okně. Protože jakmile bude posílání kryptoměn stejně složité jako posílat např. smajlíky, potom lze očekávat, jak masové přijetí kryptoměn, tak i velký úspěch společností, které přijdou s tímto uživatelsky jednoduchým prostředím.

Co když to jednou bude třeba Status?

Nakročeno má dobře. Konkurencí mu jsou aktuálně různí boti, implementovaní do WhatsAppu, Messengeru nebo Telegramu. Ovšem posílání prostřednictvím nich zatím není nejjednodušší záležitostí. Status díky tomu, že si od začátku staví celou platformu svou, není omezován uživatelským rozhraním jiné platformy, což by se nakonec mohlo ukázat jako rozhodující.

Video

Ve videu uvidíte také návod na decentralizovanou aplikaci. Tuto recenzi tokenu Status vám ve spolupráci s webem KryptoHodler. cz přináší youtube kanál Online investice, který znáte z kryptozpráv.

https://youtu.be/Ng-DW-u70x4

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *