Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americký akciový trh padá – Dow Jones zaznamenal 3. největší propad; BigTech ztratily 238 miliard dolarů

Americký akciový index Dow Jones Industrial Average zaznamenal třetí největší denní pokles ve své 124leté historii. BigTech giganti padají, Apple nejvíc.

Dow Jones padá, může za to koronavirus?

Akciový index Dow Jones, pojmenovaný po zakladatelích  – Charles Dow a Edward Jones – je jeden z nejznámějších ukazatelů vývoje na americkém trhu akcií. V pondělí 24. 2. poklesl o 1 031,61 bodů, tedy o 3,56 %. Jedná se o třetí největší pokles, jaký Dow Jones zaznamenal za celou svou 124letou historii.

Situace na globálních trzích se zhoršuje a na vině je zřejmě koronavirus. Finanční trhy se propadají v reakci na šíření viru, protože se vlivem bezpečnostních opatření některé firmy zavírají a jiné omezují provoz. Pokles na širších trzích včera nastal poté, co Jižní Korea a Itálie ohlásily v neděli náhlý nárůst případů infikovaných koronavirem.

KryptoHodler začátkem měsíce informoval, že čínská centrální banka vychrlila 1,2 bilionu juanů (3,9 bil. Kč) ve snaze zmírnit finanční nestabilitu, kterou způsobuje panika spojená s chorobou.

Akciový pád BigTech

BigTech je skupina pěti největších technologických společností ve Spojených státech. Skupina zahrnuje mateřskou společnost Alphabet Inc (NASDAQ: GOOGL), Apple Inc (NASDAQ: AAPL), Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT), Facebook Inc (NASDAQ: FB) a Amazon.com Inc (NASDAQ: AMZN).

Nejvíce zasažená je společnost Apple, jejíž výroba do značné míry závisí na Číně.  Akciový index S&P 500, kde tvoří BigTech dohromady téměř 20 %, v pondělí poklesl o 3,4 %.

Společnosti BigTech dohromady ztratily neuvěřitelných 238 miliard dolarů. Až do minulého týdne přitom americké trhy a indexy dosahovaly nových maxim a podílely se na tom i BigTech společnosti.

Po prvním masivním propuknutí koronaviru krátce po čínském novém roce ve městě Wuhan byly  výrobní závody Apple zavřeny místními úřady jako prevence dalšího šíření. Společnost Apple hledá způsob, jak uspokojit poptávku, což údajně znamená vyrobit více než 45 milionů svých nových AirPods Pro. V reakci na situaci však analytici pochybují, zda může Apple svých cílů dosáhnout.

Také úrokové sazby klesají. Uprostřed dopadů šíření koronaviru na ekonomiku dosáhla v pondělí průměrná hypoteční sazba na 30letou pevnou hypotéku 3,34 %. Poprvé od léta 2016 tak poklesly sazby hypoték pod 3,4 %.

Závěr

Jižní Korea zvýšila zdravotní pohotovost na nejvyšší úroveň v důsledku šíření koronaviru s více než 700 infikovanými případy. Itálie rovněž potvrdila prudký nárůst nově infikovaných případů. Světové trhy na to zareagovaly třetím největším denním propadem Dow Jones a ztrátou 238 miliard dolarů pěti velkých BigTech společností. 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

(Zdroje: Cnbc.com, Coinspeaker.com, Cnbc.com )

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *