Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Likvidace BTC longů za 23 milionů dolarů – běžný jev na trhu?

Cena BTC dnes “políbila” hranici 10 tisíc dolarů a opět se spustila směrem dolů, na cca 9 600 $. Tato volatilita vyvolala další rozsáhlou likvidaci longů.

Trh po dalším stručném otestování 10K $ zamířil do prudké korekce. Největší kryptoměna tak opět navázala na předchozí Bart Pattern. Nejen tedy, že se krypto dostalo do možná nejslavnějšího a určitě nejdéle běžícího seriálu na světě, jak KryptoHodler dnes informoval. Současně s tím Bart Simpson opět řádí na grafu, podobně jako minulý týden, kdy jsme se tím společně bavili na našem Facebooku.

Bárt, EL BARTO

Longy v likvidaci

Dnes tedy došlo k něčemu velmi podobnému a trh BTC zopakoval vysokou volatilitu. Následný prudký pokles ceny vyvolal likvidaci longů v hodnotě milionů dolarů.

23 mil. $ longů zlikvidováno jen na Bitmexu

longy, 23 milionů dolarů, longů, zlikvidováno, Bitmex

Likvidace takového množství pozic (ať už longů, či shortů) přitom v tradingu kryptoměn není vzácným jevem. Někteří dávají vinu manipulaci velkých hráčů, jiní dokonce obviňují burzy a další se pak přiklánějí k názoru, že je to prostě běžný jev v prudce volatilním kryptomarketu. Jak to vidíte vy?

Zejména tradeři používající páku se vystavují velkému riziku ztráty. Skutečně jen velmi malé množství traderů

dokáže být dlouhodobě v plusu.

Závěr

Bitcoin zatím konsoliduje, a to i přes prudký zamítnutý pokus o postup nad 10 tisíc dolarů. Je třeba si uvědomit, že před rokem jsme se touto dobou pohybovali někde na hodnotách okolo 3 800 USD / BTC. Nyní se Bitcoin obchoduje za 9 600 dolarů a čeká nás halving. Pro nás není až tak důležité, zda Bitcoin o pár set nebo i tisíc dolarů klesne, maximálni si někteří hodleři rádi přikoupí. Jediné, co nás zajímá, je dlouhodobý trend a pokud se nyní udrží uptrend, je vše v nejlepším pořádku. Tradeři můžou mít zisk hned, to je pravda, ale je to dvojsečná zbraň. Dnešní likvidace 23 mil. longů jen na Bitmexu může být pro některé určitým varováním před hazardováním se svým portfoliem.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

(Zdroj: https://eng.ambcrypto.com/)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *