Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Steemit drama skončilo vítězstvím komunity – Justin Sun ale říká, že jen chránil Steem

Uživatelé decentralizované kombinace sociální sítě a blogu Steemit cítili obavy a celá komunita se začala spojovat na obranu. Způsobil to Justin Sun a jeho promyšlený tah na ovládnutí DPoS kryptoměny Steem. Nebo bylo vše jinak?

Steem / Steemit nepokoje

Celá válka začala po nedávném oznámení, že Justin Sun koupil Steemit. Jak KryptoHodler informoval, již tehdy zakladatel TRX otevřeně prohlašoval, že chce udělat z mince Steem token posazený na blockchain Tron. Sunovy imperiální snahy byly většinou brány v lepším případě jako nepromyšlené blábolení, které skončí fiaskem.

Nicméně všem ztuhl úsměv na rtech, když přišl Justinův další tah. Bitva totiž včera eskalovala tím, když velrybí účty vedené kryptoburzami Huobi, Binance a Poloniex využily hlasovací sílu steemů svých zákazníků k podpoře Suna. Tím mu burzy poskytly dostatek síly k ovládnutí a kontrole nad kryptoměnou Steem, na jejímž blockchainu sídlí platforma Steemit.

Komunita se okamžitě začala sjednocovat a hlasovat pro svědky nepatřící pod Tron a Suna. Volby svědků se staly populární a stačilo vědět, že Sunovi nastrčení svědci používají softfork verzi 0.22.5.  Včera večer však situace vypadala beznadějně, když prvních 20 svědků tvořili pouze ti dosazení.

Nicméně postupně burzy začaly stahovat svou podporu. Nejprve Binance a později i Huobi stáhla své hlasy pro dosazené svědky. Komunita, která se mezitím mobilizovala, díky tomu dokázala opět získat zpět vrchní pozice svědků. Aktuálně vypadá jejich pořadí takto:

Steem, Steemit, svědci, válka, Justin Sun, komunita, hlasování, delegated proof of stake

Justinova verze

To byl příběh ze strany komunity. Justin Sun však na svém Twitteru uvedl, že jeho pokus o převzetí kontroly nad Steemem byl navržen tak, aby chránil web proti hackerům.

„22. února někteří škodliví hackeři zmrazili 65 milionů #STEEM legálně vlastněných Steemitem, hlavními vývojáři Steemu. Když jsme to zjistili, hackeři již STEEM unesli a hrozili tím, že zruší existující STEEM. Měli jsme těžký výběr,”

líčí šéf Tronu.

Říká, že museli jednat, aby ochránili ekosystém a v podstatě celou kryptoměnu Steem jako takovou. A dodal, že jeho „jediným záměrem bylo zabezpečit Steemit, zájmy vlastníků a hodlerů Steemu. Nebylo prý v plánu ovládnout síť. […] Zavazujeme se stáhnout hlasy co nejdřív, jakmile si budeme jisti, že škodliví hackeři již nemohou sabotovat #STEEM a vrátíme hlasovací práva zpět komunitě.”

Justin Sun tedy odmítá tvrzení, že by tento krok byl namířen proti komunitě. Naopak říká, že neměli na výběr a museli chránit Steemit i kryptoměnu Steem proti hackerům, kteří by ji jinak zničili.

Tip: Nová komunita pro hodlery na Steemitu – přidáte se? [KryptoHodler]

Závěr

Komunita na Steemitu v poslední době hovoří o možnosti hard forku, kterým by v případě potřeby zachovali starý Steem, pokud by jej Justin Sun chtěl zničit. Během včerejšího dne jsme mohli být svědky toho, jak množství uživatelů sdílí své obavy ze Sunova převzetí Steemu. Všichni to považovali za nepřátelské převzetí za podpory burz a spojili se, aby Steem bránili. Následně pak některé burzy svou podporu dosazených svědků stáhly a komunita slavila úspěch. Šéf Tronu však přišel s verzí, že šlo o nezbytnou ochranu proti „škodlivým hackerům.”

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *