Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Multimiliardová kauza pokračuje: Craig Wright musí zaplatit 166 tisíc $ soudních nákladů do konce března

Žalovaný počítačový vědec, zakladatel kryptoměny Bitcoin SV (BCHSV) a samozvaný Satoshi Nakamoto dostal nařízeno soudem, aby uhradil soudní výlohy protistrany. Původně požadovaných 658 500 USD však soud shledal jako nepřiměřeně nadhodnocené a uznal přibližně čtvrtinu, tedy 165 800 dolarů. Tuto částku nyní musí Craig Wright zaplatit jako náklady za znalecký posudek a poplatky právního týmu, který zastupuje Ira Kleimana, bratra Wrightova zemřelého obchodního partnera. Ten požaduje 50 procent bitcoinu (BTC), který měli Wright a Dave Kleiman společně vytěžit v rané fázi Bitcoinu.

Wright zaplatí cca 166 tisíc dolarů za soudní náklady protistrany

Přestože Covid-19 zpomalil soudní systém, soud se nyní rozhodl učinit rozhodnutí. Kleimanův 4členný právní tým si podle soudce Bruce Reinharta z federálního soudu v jižní části Floridy účtoval sazby poplatků, které byly nepřiměřené částce obvykle účtované v soudním systému na Floridě. Také fakturované hodiny byly přehnané.

„Považuji všechny tyto sazby za příliš vysoké. Osobně jsem obeznámen s hodinovými sazbami účtovanými nejvyššími civilními soudci v Palm Beach County..,” uvedl soudce.

Důvodem, proč soud v upravené výši nyní nařídil Wrightovi poplatky a náklady zaplatit, je délka trvání sporu. Zřejmě se také jedná o důsledek falšování dokumentů a nesplnění předchozího nařízení, aby samozvaný Satoshi předložil lepší svědectví a dokumentaci ohledně svého údajného vlastnictví přibližně 1,1 mil. BTC ve fondech Tulip Trust. Přestože Wright musí do konce března zaplatit takřka 166 tisíc dolarů, tedy přes 4,25 mil. Kč, soudní spor o miliardy dolarů pokračuje dál.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *