Kryptozprávy: USA využijí virus k tlaku na sesazení prezidenta Venezuely, Maduro dá 1 Petro každému doktorovi, Čína zažívá 2. vlnu hospodářských následků pandemie…

0
news, zprávy, pandemie, USA, Venezuela, noviny, oheň, krize, ekonomika

Milí čtenáři, vítejte u čtení nejzajímavějších kryptozpráv, které pro vás nepravidelně chystáme na webu KryptoHodler. S postupem pandemie asi nikoho nepřekvapí, že to bude mít dopad také na ekonomiku. V tuto chvíli však informace o rostoucí nezaměstnanosti nechme stranou. Zatím jsou to jen výkřiky do tmy a konkrétní čísla a dopady teprve uvidíme. Navíc se domníváme, že v tuto chvíli převažuje ochrana zdraví a života. Máme tu však přesto několik zajímavých zpráv ze světa. USA pokračuje v tlaku na sezazení Madura. Ten naopak rozdává svou státní kryptoměnu Petro zdravotníkům. Čína zažívá druhou vlnu COVID-19  a Brave Browser získal milion nových uživatelů za pouhý jeden měsíc. V závěru vám také nabídneme pohled na aktuální ekonomickou situaci očima velryby, která na Bitfinexu vydělala 20 milionů dolarů za měsíc.

USA pracují na sezazení prezidenta Venezuely

Spojené státy navrhly plán politické transformace pro Venezuelu. Nabídly zrušení sankcí, pokud prezident Venezuely Nicolás Maduro a jeho protivník Juan Guaidó ustoupí a přenesou moc prozatímní vládě složené z jejich příznivců. USA zároveň ignorují výzvy k pozastavení sankcí vůči Venezuele a Íránu uprostřed pandemie koronaviru. Návrh přichází pět dní poté, co USA obvinily Madura a nejvyšší členy vlády a armády z obchodování s drogami a praní špinavých peněz. Země dlouhodobě čelí hyperinflaci a vážné problémy měla již před propadem cen ropy v důsledku cenové války a pandemií. Zdravotnictví je zde v extrémně španém stavu a další problémy prohlubují již tak dost vážnou humanitární krizi.

„Spojené státy se dlouhodobě zavázaly k nalezení řešení krize způsobené člověkem ve Venezuele,” uvedl americký státní tajemník Mike Pompeo. „Naléhavost toho byla o to závažnější, že se režim Madura nedokázal adekvátně připravit a řešit globální pandemie Covid-19. Tento rámec demonstruje náš závazek pomoci Venezuele plně se zotavit a zajišťuje, že hlas venezuelského lidu je respektován a zahrnut.” Eliot Engel, demokratický předseda výboru pro zahraniční věci Bílého domu, řekl: „V zásadě se úředníkům madurova režimu říká, že nic nezabrání USA [ministerstvu spravedlnosti], aby proti nim tlačilo obvinění, zatímco na druhé straně jsou žádáni, aby souhlasili s přechodnou vládou kvůli nesouvisejících sankcích. Obyvatelé Venezuely si nemohou dovolit takový “salámový” přístup. Je čas brát  naši venezuelskou politiku vážně.“

Tip: USA má více nakažených, než Čína a Itálie dohromady, Trump však roušku nadále odmítá

Maduro rozdává 1 Petro všem doktorům

Podle oznámení prezident Venezuely odmění všechny lékaře. Ti obdrží 1 PTR prostřednictvím karty Homeland (Carnet de la Patria). Dle Madura přistoupili k tomuto kroku, aby projevili uznání lékařům za jejich práci v boji proti koronaviru. Venezuelská národní kryptoměna Petro má podle oficiálního směnného kurzu venezuelské vlády hodnotu necelých 60 dolarů. Její skutečná tržní cena je však podstatně nižší. Z dostupných informací pak není zcela jasné, zda na symblolickou částku dosáhne také další zdravotnický presonál v zemi, nebo jde skutečně pouze o dávku pro lékaře.

Čína zažívá 2. vlnu hospodářských dopadů COVID-19

Pandemie koronaviru začala v čínské provincii Wu-chan. Dělníci opustili továrny, což napomohlo šíření viru v zemi zastavit. Vysoce exportní trh Číny se však pozastavil, což mělo již v samém počátku dopady také na světové trhy, protože mnoho významných společností má v Číně své továrny. Nyní Čína zažívá druhou vlnu ekonomických následků pandemie. Zaměstnanci. kteří se vracejí do práce, mnohdy zjišťují, že jejich podniky nemají pro koho vyrábět. Jak informoval Bloomberg, poptávka po čínském vývozu se zhroutila. Dokonce i podniky, které pokračují ve výrobě, mají údajně problémy s likviditou díky uzavření bank po celém světě. To by potenciálně mohlo vést k většímu použití BTC a dalších kryptoměn. Tomu však brání čínská vláda se svou politikou averze vůči kryptu i kryptoplatbám.

Počet uživatelů Brave Browseru stoupl o milion za měsíc

Blockchainový internetový prohlížeč zažívá boom nových uživatelů. Za březen jejich počet vzrostl o úctyhodný milion. Zvýšení využití prohlížeče Brave Browser do značné míry souvisí s koronavirem. Lidé jsou doma a celkově tak stouplo využití internetu. To se odzrcadlilo na vyšší poptávce po webových službách, hrách, e-shopech, ale i samotných prohlížečích. I díky tomu roste využití Brave, ale může v tom být i preference lidí. Jedná se totiž o prohlížeč zaměřený na ochranu soukromí a dat, který má vlastní kryptoměnu Basic Attention Token (BAT). Založil ho bývalý šéf a spoluzakladatel Mozilly Brendan Eich. O milionu nových uživatelů informoval šéf marketingu Des Martin na Twitteru.

Velryba komentuje aktuální situaci

Část kryptokomunity má tendenci vzhlížet k tzv. velrybám, tedy k entitám s velkým množstvím kapitálu, které se pohybují na trhu kryptoměn. Joe007 vydělal za měsíc na Bitfinexu 20 milionů USD. Ohledně nynějších ekonomických událostí se velryba vyjadřuje spíše pesimisticky. I přes masivní inflační politiku FEDu, který jak jistě víte nyní doslova chrlí peníze do oběhu, predikuje přesun investorů do amerických dolarů a uvádí: Bude to největší ekonomický šok naší generace. Rozvíjí se ve vlnách a postupem času, dává falešné naděje a poté je rozdrtí. Ohnisko krize se bude přesouvat v různých oblastech. Pokusy zmírnit a vyřešit jednu krizi povedou k dalšímu zmatku.”

Podle úspěšného tradera je „nejvzácnější komoditou na světě lidský čas. Lidský čas aplikovaný na produktivní činnost je to, co nutí ekonomiku, aby produkovala vše, co považujeme za samozřejmost,” uzavírá Joe007.

 

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *