Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Karma? Muž sdílel své fotky s nevysvětlitelným obnosem peněz. Byl zatčen FBI za praní špinavých peněz prostřednictvím kryptoměn

Ruský raper byl zatčen americkým Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) FBI v bytě v Miami. Čelí obvinění ze spiknutí za účelem praní špinavých peněz. FBI má navíc podezření, že Boiko spolupracoval s mezinárodní hackerskou skupinou QQAAZZ, která má na svědomí krádeže za desítky milionů dolarů. Označili ho za „významného kybernetického zločince.“ Maksim Boiko měl údajně při přechodu americkckých hranic prohlásit, že má pouze 20 000 dolarů získaných pomocí investic do BTC a pronájmu své ruské nemovitosti. Vyšetřování však ukázalo, že prostřednictvím nyní již zaniklé platformy BTC-e směnil statisíce dolarů za Bitcoin.

„Sociální médium Instagram a účty na Apple iCloud obsahují jeho fotografie z roku 2015 se značnými částkami v americké měně a v cizích měnách. Hledání v databázích FBI odhalilo, že e-mailový účet […] byl použit k registraci účtu na BTC-e. […] Registrující používající tento e-mail uvedl jméno „Maksim Boiko“ a uživatelské jméno „gangass.“ Data z BTC-e ukázala, že účet Boiko obdržel vklady v hodnotě 387 964 USD a vybral přibližně 136 bitcoinů,“ uvádí zatykač na Boika.

Tip: Binance oficiálně získala CoinMarketCap

karma, nebo měla FBI štěstí?

Na celém případu je nejzajímavější to, jakým způsobem na sebe muž sám upozornil. Skoro jako by se cítil nedotknutelný. Jak jinak si vysvětlit, že se vyfotil se štosem bankovek, který podle FBI může pocházet z trestné činnosti, a fotky zveřejnil na Instagramu? Právě tato skutečnost přitom údajně vedla ke zvýšení zájmu úřadů o jeho osobu a mohla být jedním z “důvodů” jeho nynějšího zatčení, byť jistě ne jediným.

Muž pózuje s velkým obnosem nevysvětlitelného bohatství (zdroj: Instagram)

Fotografie na kterých raper pózuje s velkými balíky peněz, sahající až do roku 2015, byly nalezeny také v jeho mobilu. Ve svém prohlášení speciální agentka FBI Samantha Shelnicková uvedla, že ona a její tým využili digitální papírové stopy k odhalení hlavní operace praní špinavých peněz, kterou provozuje stínová zločinecká organizace známá jako QQAAZZ. Raper Maksim Boiko je považován za úzce spojenou osobu s vůdci gangu. Boiko, který je nyní obviněn ze spiknutí za účelem praní špinavých peněz, pokračoval ve vydávání hudby pod značkou Smells Weed Music. Začátkem tohoto týdne byl na Twitteru stále aktivní. V pondělí napsal: „V Miami je zombie země skutečná. Všechno je úplně uzavřeno.“ Nyní by si mohl sám chvíli “posedět.”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *