Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Youtube ban kryptoměnového obsahu pokračuje – Ivan on Tech, The Moon a další…

V současné době největší platforma pro sdílení videoobsahu Youtube pokračuje v banování kryptoměnových kanálů. Problémy má Ivan on Tech, The Moon a další youtubeři.

Youtube cenzuruje kryptoměny

Zdá se, že Youtube pokračuje v cenzuře a banování kryptoměn a kanálů, které se této oblasti věnují.

Carl Eric Martin pracuje na jednom z nejpopulárnějších bitcoinových a kryptoměnových kanálů – The Moon. Má asi 110 tisíc odběratelů. Youtube mu přesto náhle smazalo jeden z jeho streemů, kde se zabýval úlohou Bitcoinu během nedávné “kronavirové finanční krize”.

Youtube v takových případech nedává autorovi vědět, co vlastně porušil. The Moon tak dostal pouze vágní info, že šlo o „porušení našich pokynů pro komunitu.“ Platforma vlastněná Googlem ho navíc upozornila, že v případě, pokud k tomu dojde znovu, dostane “strike” a nebude moci nahrávat, zveřejňovat ani streamovat po dobu sedmi dnů.

Martin uvedl:

„Tohle se mi stalo podruhé. Toto čištění krypta na YouTube již nějakou dobu probíhá. YouTube říká, že video obsahuje škodlivý obsah a regulované zboží. Bitcoin není škodlivý, pokud jste bankou.”

Další případy cenzury kryptoměn

Tzv. Youtube krypto čistka začala koncem roku 2019. Obří platforma začala “čistit” kryptoměnový obsah, vydávat varování a kompletně odstraňovat videa související s kryptoměnami, ba i celé kanály. Googlova videoplatforma pak ale uvědla, že to byla „chyba na naší straně během procesu kontroly.”

Nicméně to vypadá, že i nadále jejich proces kontroly nedokáže rozlišit legitimní videa od podvodů. Ivan on Tech, další velký kanál, který má dost síly a dosahu, aby se bránil proti takovým chybám, také zaznamenal problémy. Bylo mu smazáno další video a dostal za to opět strike.

Díky množství fanoušků se možná Ivan on Tech dokáže ubránit, ale menší kanály můžou mít smůlu. Platforma však naštěstí není jedinou a některé youtubery tak můžete najít nejen na Facebooku, ale také na Steemitu a jeho DTube, na 3speaku, Patreonu a dalších alternativách.

Závěr

Velká čistka na největší videoplatformě pokračuje a Google tak potvrzuje svou pověst tichého kryptoměnového cenzora. Jak možná víte, smazání kanálu se dočkal třeba slovenský kanál Crypto invest. Další mají problémy a všeobecně se dá říct, že nikdy nevíte, kdy odstraní někoho dalšího. I proto je dobré mít v záloze také nějaké alternativy, kde můžete již nyní některé ze svých oblíbených tvůrců videí najít.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

(Zdroje: Cointelegraph, Cryptopotato)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *