Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Bill Gates odhaduje do 18 měsíců vznik vakcíny proti koronaviru pro celou globální populaci

Miliardář a spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates roky studuje smrtící pandemie. Můžete ho znát i jako aktivistu, který se prostřednictvím své nadace pokusil vymítit některé nemoci, nebo vytvořit levnou verzi toalety, která se přiveze do rozvojových zemí a zabrání vylévání výkalů do stejné řeky, která slouží jako zdroj vody. Během vypuknutí eboly v roce 2015 Gates varoval: „Pokud v příštích několika desetiletích něco zabije více než 10 milionů lidí, bude to pravděpodobně spíše infekční virus, než válka. Ne rakety, ale mikroby… Můžete mít virus, kde se lidé cítí dostatečně dobře v době, kdy jsou nakažliví, takže se dostanou do letadla nebo jdou na trh.”

Filantrop Bill Gates nazývá Covid-19 noční můrou

„Je to noční můra, o které jsme všichni mluvili,” říká miliardář, jehož nadace poskytuje 100 milionů dolarů na boj s koronavirem. Zároveň se snaží určit, kdy se podaří vrátit život zase do starých kolejí. V podcastu Squawk Box o tom řekl následující:

„Dokud lidem nebudeme moci říci, že vysledujeme tuto věc tak dobře, že skutečně chodíme do práce, do továrny na automobily, na staveniště – že je to dostatečně bezpečné – dokud to nedokážeme, což zatím absolutně ne, nikdo by si neměl myslet, že vláda může mávnout hůlkou a najednou na tom bude ekonomika podobně, ​​jako tomu bylo před tím, než se to stalo…

Všechny země, které mají závažné epidemie, si nyní musí myslet: ‚Ok, jakmile se dostanete na absolutní úroveň, před získáním vakcíny, do jakých aktivit bychom se měli znovu zapojit?‘ Pravděpodobně výroba.

Můžeme udělat pravděpodobně výstavbu, můžeme – doufejme, vzhledem k počtu zapojených mladých lidí – můžeme dělat vzdělání. Ale budeme mít toto přechodné období otevírání a nebude to normální, dokud nedostaneme úžasnou vakcínu do celého světa”

Vrátí se Američané k normálu?

Zajímavou otázkou je, zda se lidé vrátí k předchozímu životu, pokud se prezident Donald Trump rozhodne odstranit opatření proti šíření koronaviru co nejdříve, jak říká. Bill Gates se domnívá, že lidé budou chtít vědět, že je to bezpečné, než se vrátí k předchozímu životu. Podle něj to znamená mít vakcínu pro celou globální populaci, jejíž výrobu miliardář odhaduje na 18 měsíců. Zároveň však varuje před vytvářením nerealistických očekávání. 

Závěr

Bill Gates se vyjádřil k aktuální zdravotní krizi. Lidé se podle něj k tomu, co bylo před koronavirem, zcela nevrátí bez jistoty, že je to již bezpečné. Co se týče ekonomiky, spoluzakladatel Microsoftu říká, že otřesy budou hluboké. „Existují celá průmyslová odvětví, která budou mít sníženou poptávku i po návratu nabídky. Kapitálové výdaje – auta, domy…” Ekonomický restart USA pak podpůrce plošného očkování očekává nejdříve na konci května.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *