Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin překonal ATH? Dnes ještě ne! Historické maximum z roku 2017 se otřáslo, ale zůstává nepokořeno

Dnes se cena Bitcoinu náhle a prudce vyšplhala velmi blízko k historickému maximu (ATH) z roku 2017. Ačkoli některé weby a youtubeři trochu unáhleně informovali o překonání dosavadního maxima všech dob, pro tuto chvíli zůstává nepřekonané.

ATH se zatřáslo, ale zůstává nepokořeno

Dnes krátce po 4 odpoledne se cena Bitcoinu prudce zvedla směrem k hodnotě 20 000 dolarů. Jedná se o úroveň, kde se přibližně nachzí ATH z roku 2017. Přesná hodnota se liší na jednotlivých burzách a ve skutečnosti je o něco málo níže. Když si graf BTC po 4 hodině došel až na hodnotu cca 19 870 USD (Coinbase), někteří kolegové začali informovat o prolomení ATH.

Faktem je, že se historické maximum opravdu silně otřáslo. Nicméně, nakonec zůstalo s odřenýma ušima nepokořené. Byť se cena hlavní kryptoměny maximu přiblížila na vzdálenost pouhých pár dolarů, oficiální prolomení ATH zatím neproběhlo. Vzhledem k volatilitě Bitcoinu však k jeho překonání může dojít během krátké chvíle v řádu minut, pokud se Bitcoin rozhodne růst. Ze současných hodnot asi 19 400 USD / BTC je to vzdálenost, kterou cena BTC umí hravě urazit na posezení. K prolomení proto může dojít každou chvíli.

graf, btc, bitcoin, ath, maximum, data, graf
ATH zatím drží, ale jen o chlup (zdroj: TradingView)

Abychom mohli považovat prolomení ATH za platné, nestačí, pokud k němu dojde jen separovaně na jedné či několika burzách. Proto jednoznačně dosud k oficiálnímu prolomení nedošlo!

Analytik Credible Crypto predikuje brzké překonání

Populární analytik Credible Crypto řekl svým 79 000 sledujícím na Twitteru, že věří, že bitcoin (BTC) má za týden nebo dva překonat své historické maximum cca 20 000 $. Používá teorii Elliottových vln, jejímž cílem je identifikovat opakující se vlnové vzorce k předpovědi, jak se budou účastníci trhu chovat. Říká:

„Myslím, že se podíváme mnohem výše, než je historické maximum, než se tento parabolický tah dokončí, kvůli vlnové struktuře, kterou zde vidím… Můžeme dostat pátou [vlnu] někde okolo 32 000 $, než proběhne korekce o 30 % až 40 %.“

Pro zachování vzestupného trendu však podle analytika aktuálně postačí, když Bitcoin nespadne pod 13 tisíc dolarů.

TIP: Ethereum 2.0 má potvrzený den spuštění 1. prosince díky koncovce několik hodin před termínem

Altcoiny

Credible Crypto se dále věnoval altcoinům. Uvádí:

„Jedna věc, kterou zde chci velmi jasně uvést, je, že ve všech předchozích dobách, kdy Bitcoin prolomil historické maximum, tyto alty obvykle dosáhly svých historických maxim během dvou měsíců… Očekávám, že Bitcoin prolomí historické maximum příští týden nebo za dva týdny a mám podezření, že XRP prolomí své historické maximum během dalšího jednoho až dvou měsíců poté…”

Trh altcoinů by se měl podle analytika Credible Crypto vydat směrem vzhůru během několika měsíců poté, co BTC překoná své ATH.

“Black Friday” na kryptomarketu je u konce? O víkendu vznikl Enormní GAP na CME Bitcoin futures

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

UPDATE:

1. prosince 2020 Bitcoin oficiálně dosáhl svého All-Time-High! Po třech náročných letech plných změn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *