Sobota, 2 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Bitcoin po 7% pumpě zaútočil na 16měsíční cenová maxima: Otevře se cesta k ATH?

Na konci roku 2017 Bitcoin vytvořil své cenové ATH (all time high; maximum všech dob) na úrovni cca 20 tisíc dolarů. Od té doby cena kryptoměny zažila dlouhodobý downtrend, který trval až do dubna 2019, kdy se potvrdil odraz od dna, které se o vytvořilo několik měsíců dříve na hodnotě přibližně 3 200 $. Během cesty dolů a pozdějších střednědobých výletů nahoru si cena BTC vytvořila svá střednědobá maxima. Právě na úrovni cca 12 000 dolarů se nachází poslední linie odporu před možným výletem k předchozímu ATH.

Bitcoin testuje 16měsíční maxima

Král kryptomarketu dnes zaznamenal přibližně 7% pumpu. Růstu předcházelo překonání 60% dominance BTC, což opět a znova oslabilo altcoiny a jejich hodnotu vyjádřenou v BTC. Bitcoin je nyní větší než Intel, Disney či Netflix. Brzy by mohl být také větší než PayPal, který je zřejmě zodpovědný za dnešní růst. Tržní kapitalizace ve výši přes 236 miliard je také větší než 215miliardová Coca-Cola nebo o 7 miliard menší Bank of America. Jen 22 společností má větší kapitalizaci než Bitcoin. Tabulce tržních kapitalizací aktiv, zveřejněné na Assetdash, vévodí Apple s více než 2 biliony dolarů, dále následuje Microsoft, Amazon, Alphabet A (Google), Alibaba a Facebook.

Bitcoin je pojem, který již dávno není brán na lehkou váhu. Vtipy o Bitcoinu již nabírají úplně jinou povahu. Dříve se vtipkovalo, že je to jen nějaká hloupost a všichni zastánci Bitcoinu jsou hlupáci nebo šprti. Dnes se vtipkuje, že Bitcoin již svou oblibou překonal Ježíše. „Je to oficiální, Bitcoin je nyní populárnější než sex,” napsal dnes kryptoweb Cointelegraph v souvislosti s nedávným růstem bitcoinového subredditu. Ten již se svými 1,707 mil. členy překonal

subreddit r/sex s 1,697 miliony. Bitcoin je král, Bitcoin je v kurzu, a to tak moc, že není divu, že právě testuje svá 16měsíční cenová maxima.

Bitcoin, BTC
BTC ve světle reflektorů (Zdroj: Cointelegraph)

Týdenní graf

Přejdeme li nyní na týdenní graf BTC / USD, vidíme, že poslední velká rezistence se nachází právě v oblasti okolo 12 tisíc dolarů. Je však třeba také překonat několik dalších střednědobých cenových maxim, které jsou na úrovních zhruba 12 500, 13 200 a 13 900 dolarů. V tuto chvíli je potřeba, aby Bitcoin uzavřel týdenní svíčku nad 12 tisíci $, čímž se potvrdí průraz rezistence a otevře se cesta nahoru. Jakmile k tomu dojde, není již mnoho překážek, které by bránily v cestě k otestování ATH2017 20k $.

Poslední linie odporu na grafu BTC / USD (zdroj: TradingView)

Další rekordy

Jak zaznamenala analytická firma Glassnode, objem on-chain transakcí na blockchainu BTC právě dosahuje 14měsíčního maxima. Objem on-chain transferů přesáhl 4 miliony, přičemž celková současná nabídka bitcoinů je asi 18,5 milionů. To znamená, že za 24 hodin uživatelé provedli transakce s 22 % z veškeré aktuální nabídky všech dosud vytěžených bitcoinů. Toto číslo je o to významnější, že je skutečně pravé, neboť s ním nelze manipulovat, jako k tomu dochází v případě objemů transakcí na burzách. V kontrastu k nárůstu vytížení sítě je rostoucí počet HODLerů, v souladu pak počet uživatelů obecně. Ve skutečnosti totiž počet adres s nenulovým zůstatkem a těch, které mají alespoň 0,01 BTC, také nastavil nová maxima. Také hash rate BTC je na rekordních úrovních, přičemž nového maxima celkový výpočetní výkon bitconové sítě dosáhl tuto sobotu (17. 10 2020).

TIP: PayPal nabízí krypto platby od roku 2021

Závěr

Král kryptoměn Bitcoin (BTC) ukazuje svou sílu a testuje 16měsíční cenová maxima. Pokud se týdenní svíčka na grafu BTC / USD uzavře nad 12 tisíci dolarů, potvrdí se průraz nad jeden z posledních rezistenčních levelů, který ještě zbývá na cestě vzhůru. Nad aktuální cenou, cca 12 700 dolarů v době přípravy článku, byl Bitcoin jen asi měsíc z celé své bezmála 12leté existence.

Pozor podvod! 🚨 Dostali jste e-mail od Ledgeru? Na nic neklikejte, je to phishing!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *