Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Burzovně obchodované společnosti již investovaly 6,92 miliard dolarů do Bitcoinu

Údaje publikované na Bitcoin Treasuries ukazují, že celkové investice do Bitcoinu, které vytvořily veřejně obchodované společnosti, již přesáhly úctyhodných 600 tisíc bitcoinů.

Společnsti nakoupily BTC za necelých 7 miliard

Není to tak dávno, kdy kryptokomunita v podstatě vítala instituciální kapitál, který byl očekáván díky ETF a dalším produktům, které se obchodují na burzách. Investoři si našli cestu i přes regulační překážky, které dosud brání příchodu ETF na světové burzy a nakupují Bitcoin ve velkém. To platí i pro firmy. Nyní již více než 600 000 BTC hodlují společnosti kótované na burzách Nasdaq, Toronto Stock Exchange, Canadian Securities Exchange, Australian Securities Exchange, London Stock Exchange, OTC Markets Group a dalších.

Celkem tyto společnosti vložily nejméně 6 419 119 251 dolarů a zajistily si 601 479 BTC. To jsou téměř 3 procenta z maximálního celkového množství Bitcoinu (21 mil.), které nyní vlastní korporace. Zcela dominantní postavení má v tuto chvíli Grayscale Bitcoin Trust s bezmála 450 tisíci bitcoinů, které činí asi 88 % z celkových aktiv společnosti. Drtivá většina všech burzovně obchodovaných s polečností, které skupují BTC, je aktuálně v plusu.

HODL

3. 3. 2020, přesně rok po vzniku KryptoHodlera, vyšel na našem webu článek, který pojednával o zásadním předpokladu akceptace Bitcoinu a kryptoměn. Mimo jiné jsme zde psali:

„Skutečná decentralizace a využití kryptoměn vyžaduje zapojení velkého množství malých uživatelů. Nepotřebujeme instituce a jejich investice. V podstatě nepotřebujeme miliardáře, jako je například Tim Draper, kteří by nakupovali obří pozice, aby se stali ještě bohatšími. Potřebujeme zapojení velkého počtu drobných, tzv. retailových, investorů.”

Nyní se tato slova stávají o to aktuálnějšími a proto stojí za to si je připomenout. Konečně je čas, kdy celá kryptokomunita musí pochopit, že kryptoměny ze všeho nejvíc potřebují masu drobných hodlerů, kteří je budou držet, spořit, ale i používat mezi sebou k platbám. Jestli má Bitcoin časem sloužit jako záloha hotovosti, nad kterou se pomalu stahují mračna (viz CBDC), je třeba, aby se dostal co nejdříve k co největšímu množství lidí, kteří jej budou hodlovat a jistit si tak alespoň částečně svoji budoucnost.

TIP: Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin?

Závěr

HODL je žádoucím předpokladem toho, že Bitcoin zůstane “živý” v rukou masy lidí. Veřejně obchodované společnosti již vlastní cca 3 % ze všech bitcoinů (včetně dosud nevytěžených i těch, ke kterým majitelé ztratili přístup). Dá se předpokládat, že toto číslo nadále poroste. Společnosti se začnou vzájemně inspirovat a pravděpodobně budou přicházet další a další. Michael Saylor, šéf společnosti MicroStrategy, uvádí: Vypadá to jako ideální dlouhodobé aktivum – nechápu, proč by ho někdo chtěl tradovat.” Tyler Winklevoss pak očekává instituciální tsunami.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *