Po nákupu BTC za 50 mil. $ společností Square přichází instituciální tsunami: Tyler Winklevoss

Square, btc, bitcoin, tsunami, příliv, vlna, kryptomarket, moře

Generální ředitel společnosti Gemini Tyler Winklevoss říká, že masivní nákup bitcoinů realizovaný společností Square Inc. je pouze začátkem přílivu institucionálních investic do přední kryptoměny. Společnost Square včera oznámila, že zakoupila BTC v hodnotě přibližně 50 000 000 USD.

Instituciální tsunami

Tyler Winklevoss, kryptonadšenec a jeden ze slavné sourozenecké dvojice podnikatelů, říká, že tyto velké nákupy BTC v posledních dnech jsou pouze začátkem. Generální ředitel společnosti Gemini  věří, že jde o první “kapky” přílivové vlny instituciálního kapitálu, která kryptomarket teprve čeká.

Uvedl:

„Nejprve to byl Michael Saylor a veřejně s MicroStrategy vstoupil s nákupem Bitcoinu za 425 milionů $. Dnes je to Jack Dorsey a Square, kteří kupují bitcoiny za 50 milionů dolarů. Zítra to bude další vizionářský vůdce a další a další… Přichází tsunami.“

V této souvislosti jistě stojí za připomenutí legendární miliardářský investor Paul Tudor Jones, který ve skutečnosti kupoval BTC ještě dřív, než ostatní jmenovaní. V květnu 2020 jsme vás informovali, že Jones zařadil určité procento Bitcoinu do svého portfolia, což sám interpretoval jako zajištění proti inflaci a sázku na „nejrychlejšího koně.” Již tehdy bylo možné predikovat, že jeho krok můžou následovat další a další.

Square nakupil 4 709 BTC

Společnost Square Inc. vydala dokument, kde uvádí, že 7. října koupila přibližně 4 709 bitcoinů, jejichž pořizovací cena činila 50 milionů dolarů. Šlo o 1 % aktiv. Společnost uvádí:

„Vzhledem k rychlému vývoji kryptoměny a bezprecedentní nejistotě z pohledu makroekonomického a měnového režimu věříme, že nyní je ten správný čas, rozšířit naši rozvahu převážně v USD a smysluplně investovat do Bitcoinu. Na bitcoiny nahlížíme jako na nástroj globálního ekonomického zmocnění; je to cesta pro jednotlivce z celého světa, jak se účastnit globálního měnového systému a zabezpečit si svou vlastní finanční budoucnost. Tato investice je důležitým krokem při prosazování našeho poslání.”

Advertisement

Na grafu níže můžete vidět, jak roste množství bitcoinových velryb s majetkem alespoň 1000 bitcoinů. Máme jich v kryptosvětě přibližně 2200.

(Zdroj: CoinMetrics.io)

Závěr

Square Inc je velká platební společnost se stejným generálním ředitelem, který založil a řídí také Twitter. Řeč je o kryptonadšenci jménem Jack Dorsey. Kryptohodler v dubnu informoval také o Dorseyho charitativní akci za miliardu dolarů, kde tyto prostředky šly v první řadě na boj s pandemií Covid-19. Investici v hodnotě přes 4,7 tisíc BTC v současné tržní ceně asi 50 mil. dolarů, hodnotil Tyler Winklevoss jako začátek instituciální tsunami. V době přípravy článku je BTC po mírném růstu na 11 tisících dolarů, který proběhl až poté, co si Square v tichosti zabezpečila své mince. A tak, jak říkájí někteří tradeři, nyní můžeme jít buď nahoru, nebo dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.