Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Komunita YFI nyní posílá “milostné dopisy” vývojáři, který dostával výhrůžky smrtí a “zmizel” z Twitteru

Andre Cronje, vývojář DeFi tokenu Yearn Finance (YFI), se odpojil od sociálních sítí poté, co údajně čelil „vyhrožování smrtí“ od komunity příznivců decentralizovaných financí (DeFi) a stal se „demoralizovaným.“

Vývojář YFI terčem vyhrožování

Cronje uvedl, že dostal řadu hrozeb poté, co se investoři vrhli po hlavě do jeho nedokončeného a nevydaného protokolu Eminence (EMN). Ten byl koncem září vykraden. Bizarní na celé věci bylo, že zatímco Cronje spal, hacker nejprve dokázal ukrást 15 milionů dolarů, avšak v zápětí odeslal 8 milionů na jeho vývojářský účet. Když se pak vývojář YFI probudil, shledal, že mu útočník záhadně poslal zpět asi polovinu prostředků.

Celá věc se mnoha lidem mohla zdát podezřelá a někteří se dokonce uchýlili k výhrůžkám. Cronje se na sociálních sítích nevyskytuje od 29. září, kdy zveřejnil svůj plán na vrácení 8 milionů dolarů investorům Eminence. Uvedl:

„Jelikož dostávám značné množství hrozeb, požádal jsem yearn treasury o pomoc s vrácením částky 8 mil., kterou mi hacker poslal. Multisig je bezpečnější a jako takový se cítím lépe, když mají prostředky oni. Prostředky budou vráceny držitelům dle snapshotu z času před hackem.”

Dětinská DeFi komunita?

V pátek 9. října Yearn vývojář banteg komentoval aktuální rozpoložení Cronjeho: „Andre řekl, že zatím ještě nebude tweetovat. Lidé dostali co žádali.“ Dále uvedl, že výhrůžky byly skutečně vážné, s tím, že „Andre ztichl, protože se mu vyhrožovali smrtí.“ To, jak uvedl, mělo významný dopad na to, jak na komunitu pohlíží nyní.

„Krypto komunita jako celek byla vždy dětinská a nezodpovědná, což je opakem toho, co Andre kázal. Tento hon na čarodějnice je však něco jiného, ​​minulý týden byl velmi demoralizující.“ 

Milostné dopisy

Zmizení Cronjeho ze sociálních médií přimělo komunitu Yearn k zahájení vlákna „Love Letters for Andre.“ Tyto “milostné dopisy” mu mají projevit podporu. Za přibližně 20 hodin jich bylo přidáno již téměř čtyři desítky.

Uživatel Wot Is Goin On napsal:

„Pravděpodobně bychom měli mluvit se svými rodinami, ale místo toho si mnozí z nás najdou čas a napíšou zprávu na fóru pro správu vývojářům chytrých smluv, se kterými jsme se nikdy nesetkali. Děje se tu něco zvláštního a ty jsi to všechno odstartoval.“

TIP: KryptoVláďa: Argent – vymazlená mobilní peněženka pro ETH, ERC-20 a DeFi

Závěr

Zajímavý zvrat událostí se odehrál v životě YFI vývojáře Andre Cronjeho. Do jeho nedokončeného a nevydaného protokolu Eminence (EMN) se bůhví proč nahrnuli investoři. Nějakým způsobem došlo k narušní a ztrátě 15 mlionů dolarů a z nějakého důvodu mu hacker poslal 8 milionů zpět. Čert ví proč, uživatelé, kteří nalezli do nedokončeného protokolu a spálili tam své peníze, začali Andremu vyhrožovat smrtí. No a když opustil Twitter, aby od těchto výhrůžek utekl, tak mu komunita začala posílat “milostné dopisy” s přáním návratu nejen na sítě, ale také coby vývojáře. Nezbývá, než doufat, že tento takřka filmový scénář určitě neskončí naplněním výhůžek, ale ani někde na párty, kde se sám celé akci zasměje s láhví šampaňského a 7 miliony dolarů v kapse.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *