Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Podpis na blockchainu jako plnohodnotný legální akt: Kongres USA projednává návrh zákona

Digitální podpis vytvořený prostřednictvím blockchainu by mohl být již brzy v USA platným a vynutitelným podle federálních zákonů. Díky tomu by blockchainové podpisy bylo možné použít jako zcela plnohodnotnou alternativu k běžným vlastnoručním či elektronickým podpisům.

Kongres projednává podpis na blockchainu

Spolupředseda kongresového výboru pro blockchain Rep. David Schweikert představil návrh zákona, který legitimizuje blockchainový podpis. Zákon o elektronických podpisech v globálním a národním obchodě, známý také jako zákon o elektronickém podpisu, platí již od roku 2000. HR 8524, představený dne 2. října, usiluje o úpravu stávajícího zákona o elektronickém podpisu tak, aby zahrnoval digitální podpisy vytvořené na blockchainových platformách.

Blockchainem jako inkoust na papíře

Účelem nového návrhu pozměňovacího zákona je učinit blockchainové podpisy zcela legálním způsobem podepisování smluv a dalších dokumentů. V návrhu stojí, že chce:

„Změnit zákon o elektronických podpisech v globálním a národním obchodním zákoně, aby se vyjasnila použitelnost takového zákona na elektronické záznamy, elektronické podpisy a inteligentní smlouvy vytvořené, uložené nebo zabezpečené na nebo prostřednictvím blockchainu, aby poskytly jednotné národní standardy týkající se právních účinků , platnost a vymahatelnost těchto záznamů, podpisů a smluv a pro jiné účely.“

Spojené státy dosud nemají žádnou zákonnou úpravu, která by řešila smart kontrakty, jejich vymyhatelnost a závaznost. Tímto návrhem, pokud bude přijat, dojde k významnému posílení legitimity blockchainu v celé zemi.

USA pracují na regulační jasnosti

Zdá se, že se věci začínají dávat do pohybu a Spojené státy začínají s tímto a dalšími kroky reagovat na mnohé hlasy volající po regulacích, díky kterým by USA nezadusily nové technologie a umožnily jim rozmach. Toho by mělo být dosaženo díky jasným pravidlům, zejména pokud jde o kryptoměny a jejich blockchainy. Současně však mnohé probíhající kauzy ukazují, že nehodlají příliš slevovat ze svých požadavků, včetně nedávného obvinění majitelů burzy BitMEX

, na které později oba spoluzakladatelé reagovali okamžitou rezignací z vedení.

Blockchainové podpisy nejsou jediným krypto zákonem, který se v těchto dnech projednává. Dne 24. září představil kongresman David Schweikert zákon o digitální komoditní burze z roku 2020, který vytvoří jednotný národní regulační rámec pro digitální platformy pro obchodování s komoditami pod jurisdikcí Commodity Futures Trading Commission (CFTC).“

TIP: Britský finanční regulátor zakázal maloobchodním zákazníkům veškeré kryptoměnové deriváty

Závěr

Spojené státy mají na stole pozměňovací návrh zákona, který v případě schválení úpraví stávající zákon o elektronickém podpisu tak, aby zahrnoval podpis na blockchainu. Jde o poměrně významný a současně logický krok, kterým by posílila legitimita blockchainu a smart kontraktů a jejich právní vymahatelnost u americkckýh soudů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *