Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

KryptoVláďa: Argent – vymazlená mobilní peněženka pro ETH, ERC-20 a DeFi

O tom, že nemáte nechávat své coiny na burze, se asi ani nemusíme bavit. Ale kam s nimi? Do peněženky, která zvládne “pouze” uchovat vaše privátní klíče? Nebo do takové, kde budete moct se svým portfoliem plnohodnotně nakládat a neopustit přitom příjemné prostředí peněženky? Na takové operace v ethereovém světe je tady skvělé řešení – mobilní peněženka Argent. Zde si krátce projdeme hlavní výhody ETH smart contract peněženky Argent a nebude chybět ani video.

Argent – už žádné seedy

Argent je smart contract peněženka a díky tomuto řešení nepotřebujete k její obnově žádný SEED. Vaše adresa je primárně spárovaná s vaším e-mailem a telefonním číslem. Aby ale bylo bezpečnosti a případné obnově učiněno za dost, můžete si ke svému účtu ještě přidávat takzvané ochránce. Vašim ochráncem může být například vaše HW peněženka, a nebo jakákoli ETH adresa – třeba adresa vašeho partnera. V případě, že je potřeba Argent peněženku obnovit a vy nemůžete, může to udělat právě váš ochránce. S Argentem tak nemusíte řešit, kam dáte svůj seed, aby ho jednou – až bude potřeba – našli vaši blízcí.

Ochránci mají ještě jednu vlastnost. Jsou zapotřebí k potvrzení velkých, a nebo podezřelých transakcí. V tu chvíli nestačí váš podpis v peněžence, ale musí se použít právě třeb Ledger nebo Trezor (Pokud si ho nastavíte jako ochránce).

Bezpečnost na prvním místě

Také vás napadlo, že si může někdo k vašemu telefonu, respektive Argentu, připojit svůj Trezor a pomocí něj si vaši peněženku ihned obnovit? Tak to se nestane. Pro vývojáře Argentu totiž byla bezpečnost

na prvním místě. Pokud si přidáte nového ochránce, jeho práva začnou platit až po 24 hodinách. Pokud by vám tedy někdo ukradl telefon, jste schopni si během té doby na stránkách Argentu peněženku zablokovat – a kdykoli opět odemknout.

DeFi na jedno kliknutí

Argent nabízí mnoho zajímavých funkcí a zejména pro nováčky by tak mohl být vstupní branou do decentralizovaných financí. Pomocí Argentu můžete směňovat ERC-20 tokeny, poskytovat likviditu na Uniswapu a nebo si třeba koupit některý z chytrých setů na TokenSets. A to vše bez toho, abyste opouštěli, podle mě velice příjemné, prostředí peněženky. Pokud byste ale i tak chtěli použít svoji peněženku v některé z webových aplikací (Uniswap apod.), tak ani tady není žádný zádrhel. Peněženku připojíte pohodlně přes WalletConect vyfocením QR kódu a pak už na svém telefonu pouze podepisujete transakce.

unionas: Funzone KryptoHodler
I ty se můžeš zapojit a napsat zajímavý článek pro ostatní! KryptoHodler nabízí možnost zveřejnění přínosných článků od fanoušků a čtenářů na našem webu. Podívejte se, jak si s výzvou poradil -ricc-, inspirujte se a napište sami o tom, co sami používáte, čemu rozumíte, nebo co jste v kryptosvětě zažili. Potom nás kontaktujte třeba na Facebooku a pokud článek splní kvalitativní a faktografická kritéria, rádi ho zveřejníme, popř. vám ochotně pomůžeme s jeho dokončením.

Video

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *