Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

150 000 BTC “zamíří”15. října na kryptomarket: Zamává odškodnění uživatelů zaniklé burzy Mt.Gox s trhem?

Již 15. října by se mohly oběti největšího hacku v dějinách kryptomarketu dočkat zveřejnění plánu na navrácení části svých bitcoinů. Na odškodnění přitom čekají již od roku 2014.

Mt.Gox může vydat 150 000 BTC

Mt. Gox byla bitcoinová burza sídlící v Japonsku (Shibuya, Tokio), která byla mezi lety 2010 až 2013 přední světovou kryptoburzou. Než v únoru 2014 Mt. Gox uzavřel své webové stránky, byl největším zprostředkovatelem Bitcoinu a zpracovával přes 70 % všech bitcoinových (BTC) transakcí na celém světě. Bitcoinová burza Mt. Gox, se sídlem v Tokiu, byla založena v roce 2010 a o pár let později šokovala kryptosvět prohlášením, že asi 850 000 bitcoinů patřících zákazníkům bylo z platformy ukradeno. Šlo o zdaleka největší bitcoinovou katastrofu s obrovským dopadem na celý kryptomarket i uživatele kryptoměn.

Dopad odškodnění na trh

Po 6 letech se uživatelé stále nedočkali alespoň části svých bitcoinů. Dlouhá prodleva však paradoxně způsobila, že nyní mohou v dolarové hodnotě získat ještě víc, než o kolik původně přišli. Vzniklý skok v nabídce mincí by však i podle kryptoinvestora a obchodníka CryptoWhale mohl mít významný negativní dopad na cenu Bitcoinu. Uvedl:

„15. října 2020 má být zasláno téměř 150 000 bitcoinů zpět zákazníkům, kteří se stali obětí Mt. Gox „hacku“ v roce 2013. I když byl tento termín několikrát odložen, je důležité vzít v úvahu katastrofický dopad, který by to mohlo mít na trhy.”

A dodává:

„Bitcoin během hacku stál pouze 400 $. Nyní je to přes 10 000. Předpokládám, že jakmile dojde k navrácení, mnozí začnou využívat zisky, které od roku 2014 činí více než 2 600% návratnost…“

Odklady

Proces vracení peněz a částečného odškodnění uživatelů se neustále odkládá, ačkoli někde údajně leží 150 000 BTC, které jsou k tomu určeny. 30. června správce společnosti Mt.Gox vydal prohlášení na oficiálním webu Mtgox.com. Správce odpovědný za přerozdělení finančních prostředků tehdy bývalým zákazníkům sdělil, že Tokijský okresní soud povolil prodloužení lhůty do 15. října.

Jak ovšem podotýká Cointelegraph, toto prodloužení se ve skutečnosti týká předložení plánu odškodnění, nikoli samotného procesu vrácení zbývajícího BTC vlastníkům. Navíc došlo ke stejnému prodloužení již v březnu 2020 a v dubnu 2019. Proto se zdá pravděpodobné, že by se nedobrovolný HODL bývalých zákazníků burzy mohl prodloužit i tentokrát.

Tip: Pohlo se BTC ze Satoshiho éry; Chainalysis si nechá platit za útok na Monero; BitMEX nezamával trhem: Příběhy týdne

Závěr

Ať už dojde k dalšímu prodloužení, či nikoli, máme zde 150 tisíc bitcoinů, které stále čekají na navrácení obětem hacku burzy Mt. Gox, ke kterému došlo před 6 lety. Taková časovaná nálož by skutečně mohla krátkodobě velmi silně zamávat trhem, proto by snad bylo vhodné, aby likvidátor odškodnění rozdělil na více splátek a tím tento potenciální dopad zmírnil. Událost budeme nadále sledovat a v případě novinek vás budeme opět informovat. 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *