Lhůta pro podání žádosti o odškodnění uživatelů Mt. Gox se posouvá na jaro 2020

Mt. Gox, MtGox, burza, odškodnění
Advertisement

Správce, který zodpovídá za odškodnění uživatelů japonské, svého času největší, bitcoinové burzy Mt. Gox, odsunul termín pro podávání žádostí o odškodnění.

Mt. Gox

Mt. Gox byla bitcoinová burza sídlící v Japonsku (Shibuya, Tokio), která byla mezi lety 2010 až 2013 přední světovou kryptoburzou. Než v únoru 2014 Mt. Gox uzavřel své webové stránky a bitcoinové směnárenské služby, byl největším zprostředkovatelem Bitcoinu a zpracovával přes 70 % všech bitcoinových (BTC) transakcí na celém světě.

Burza Mt. Gox vydala šokující prohlášení, že asi 850 000 bitcoinů patřících zákazníkům bylo z platformy ukradeno. Svého času šlo o zdaleka největší bitcoinovou katastrofu s obrovským dopadem na celý kryptomarket i uživatele kryptoměn.

Odškodnění uživatelů Mt. Gox

Nobuaki Kobayashi uvedl, že vysoký objem problematických žádostí o náhradu ukradených bitcoinů znamenal nevyhnutelnost pětiměsíčního prodloužení. Správce vysvětlil, že řada žádostí je ve stavu reklamace, resp. odvolání proti svému zamítnutí správcem.

Kobayashi to uzavírá:

„Na základě výše uvedených skutečností správce rehabilitace podal návrh na prodloužení lhůty pro předložení rehabilitačního plánu u okresního soudu v Tokiu a dne 25. října 2019 vydal okresní soud v Tokiu příkaz k prodloužení této lhůty pro rehabilitační plán do 31. března 2020.“

6 let od kolapsu

Na jaře 2020 to bude již 6 let od kolapsu, ke kterému došlo v roce 2014 (resp. již v roce 2013). Byl to zároveň začátek dlouhodobého downtrendu, který trval několik let a definitvně skončil až začátkem roku 2016. Pokud by vás zajímal celý příběh zrození a pádu burzy Mt. Gox, dejte nám vědět do komentářů nebo na sítích.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Dnes, před 11 lety Satoshi Nakamoto publikoval Bitcoin White Paper

Zdroje:
https://cointelegraph.com/https://www.mtgox.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.