Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Lhůta pro podání žádosti o odškodnění uživatelů Mt. Gox se posouvá na jaro 2020

Správce, který zodpovídá za odškodnění uživatelů japonské, svého času největší, bitcoinové burzy Mt. Gox, odsunul termín pro podávání žádostí o odškodnění.

Mt. Gox

Mt. Gox byla bitcoinová burza sídlící v Japonsku (Shibuya, Tokio), která byla mezi lety 2010 až 2013 přední světovou kryptoburzou. Než v únoru 2014 Mt. Gox uzavřel své webové stránky a bitcoinové směnárenské služby, byl největším zprostředkovatelem Bitcoinu a zpracovával přes 70 % všech bitcoinových (BTC) transakcí na celém světě.

Burza Mt. Gox vydala šokující prohlášení, že asi 850 000 bitcoinů patřících zákazníkům bylo z platformy ukradeno. Svého času šlo o zdaleka největší bitcoinovou katastrofu s obrovským dopadem na celý kryptomarket i uživatele kryptoměn.

Odškodnění uživatelů Mt. Gox

Nobuaki Kobayashi uvedl, že vysoký objem problematických žádostí o náhradu ukradených bitcoinů znamenal nevyhnutelnost pětiměsíčního prodloužení. Správce vysvětlil, že řada žádostí je ve stavu reklamace, resp. odvolání proti svému zamítnutí správcem.

Kobayashi to uzavírá:

„Na základě výše uvedených skutečností správce rehabilitace podal návrh na prodloužení lhůty pro předložení rehabilitačního plánu u okresního soudu v Tokiu a dne 25. října 2019 vydal okresní soud v Tokiu příkaz k prodloužení této lhůty pro rehabilitační plán do 31. března 2020.“

6 let od kolapsu

Na jaře 2020 to bude již 6 let od kolapsu, ke kterému došlo v roce 2014 (resp. již v roce 2013). Byl to zároveň začátek dlouhodobého downtrendu, který trval několik let a definitvně skončil až začátkem roku 2016. Pokud by vás zajímal celý příběh zrození a pádu burzy Mt. Gox, dejte nám vědět do komentářů nebo na sítích.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Dnes, před 11 lety Satoshi Nakamoto publikoval Bitcoin White Paper

Zdroje:
https://cointelegraph.com/https://www.mtgox.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *