Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hacknutá burza přežije: KuCoin obnovuje vklady a výběry a údajně zná i pachatele

KuCoin po třetím největším “kryptoburzovním” hacku v dějinách kryptoměn částečně obnovil vklady a výběry. Hacknutá kryptoburza uvedla, že již dokončila upgrade zabezpečení peněženek pro hlavní kryptoměny – Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Tether (USDT).

KuCoin obnovuje vklady a výběry

Kryptoburza KuCoin utrpěla koncem září hack v hodnotě 275 mil. dolarů (odhad Chainalysis). Jak bylo později slíbeno, zákazníků se krádež nedotkne a burza již také částečně obnovila vklady a výběry. Po upgradu společnost KuCoin obnovila službu vkladů a výběrů pro Bitcoin, Ethereum či USDT tokeny ERC-20. Zároveň však ještě není možné vkládat a vybírat XRP, EOS, Tron či Omni.

KuCoin uvádí: Vklady a výběry BTC, ETH, USDT byly obnoveny. Plné služby jsou nyní obnoveny u 65 projektů.” KuCoin poznamenal, že pro všechny uvedené kryptoměny, kde došlo k obnovení služeb, vytvořili nové vkladové adresy. Burza doporučila všem uživatelům, aby si aktualizovali své vkladové adresy.

Hacknutá burza přežije

Zatímco burza původně odhadovala množství ukradených kryptoměn na 150 milionů dolarů, kryptoanalytická firma Chainalysis na základě analýzy peněženek došla k odhadu ztrát ve výši 275 milionů $. Jak jsme vás informovali, množství vývojářských týmů a projektů pak ve spolupráci s KuCoinem zmrazilo odcizené tokeny a podstatně tak snížily hackerům jejich kořist.

Nyní se zdá jasné, že hacknutá burza incident přežije, protože zatímco stále klesá množství skutečně ztracených mincí a tokenů, KuCoin má také pro tyto případy připravený speciální fond. Generální ředitel společnosti KuCoin Johnny Lyu uvedl:

„S velkou podporou našich průmyslových partnerů jsou další aktiva ve výši 64 milionů USD mimo kontrolu podezřelých adres, čímž se celková hodnota od 1. října zvýšila na 204 milionů USD.”

Hackeři dopadeni

Hacknutá burza již také údajně zná pachatele. Johnny Lyu

na svém Twitteru informoval, že se vedoucím pracovníkům společnosti KuCoin podařilo získat důkazy a najít podezřelé z hacku. Uvádí: Po důkladném prozkoumání jsme našli podezřelé z incidentu 9.26 #KuCoin Security Incident s podstatným důkazem. Do akce jsou oficiálně zapojeni úředníci donucovacích orgánů a policie.”

Bližší informace o podezřelých však zatím nebyly zveřejněny. To vede pozorovatele k názoru, že možná za krádeží stáli vlastní zaměstnanci burzy. Alon Gal, CTO Hudson Rock, na Twitteru uvedl: „Můj tip se přiklání k tomu, že šlo o inside job, nemělo by to trvat tak dlouho, než zjistíme stopy. […] Osobně úplně vylučuji možnost, že během svých Uniswap swapů nepoužíval VPN.”

TIP: 150 000 BTC “zamíří”15. října na kryptomarket: Zamává odškodnění uživatelů zaniklé burzy Mt.Gox s trhem?

Závěr

Burza KuCoin, která byla koncem září hacknutá, resp. vykradena zevnitř, již částečně obnovila vklady a výběry. Zákazníci tak mohou vkládat i vybírat BTC, ETH či USDT a dalších 63 mincí a tokenů. Zatímco celková hodnota hacku se odhaduje na 275 milionů dolarů, více než 200 již bylo navráceno díky tomu, že některé projekty vč. DeFi to zatím nedotáhly na škále decentralizace příliš daleko. Kromě toho šéf KuCoinu informoval, že již mají určité důkazy, které hovoří proti podezřelým pachatelům, kteří tak již mohli být dopadeni. Neúplné informace poskytnuté ze strany hacknuté burzy však vedou pouze ke spekulacím a dohadům komunity.

Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *