Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Litecoin testnet MimbleWimble; Google Cloud chce být producentem bloků EOS; ETH hash rate na ATH: Zprávy z coinů

V tomto článku vám přinášíme tři nejčerstvější zprávy z coinů. Tentokrát se novinky týkají kryptoměny Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a EOS.

Litecoin má další testnet MimbleWimble

V květnu Kryptohodler informoval o oznámení vývojáře Davida Burketta, který vytvořil testovací rámec technologie MimbleWimble. Jedná se o protokol, jehož cílem je zlepšit soukromí a odstranit sledovatelnost transakcí v síti Litecoinu. Testnet technologie, která má Litecoin přiblížit k Moneru a dalším privacy coinům, musel být spuštěn podruhé. K odložení původně došlo kvůli nízké účasti komunity.

Burkett se nyní zaměří na to, aby usnadnil “netechnickým uživatelům litecoinu“ zahájení testování funkčnosti. Kromě toho bude také opravovat kód a zlepšovat / řešit jeho případné problémy a slabá místa. V souvislosti se zavedením soukromí na aktuálně 9. největší kryptoměně se hovoří o regulačních překážkách. Europol nedávno vydal zprávu, kde tvrdí, že „peněženkové služby se zvýšenou ochranou soukromí využívající coinjoin [..] se ukázaly jako nejvyšší hrozba.“

Kryptohodler také informoval o lákavé částce, kterou americký daňový úřad vyplatí několika společnostem za jejich budoucí pokusy o prolomení mincí na ochranu soukromí, jako je Monero.

Google Cloud se připojil do komunity EOS

Google Cloud se přidává ke komunitě kryptoměny EOS. Úmyslem cloudové služby internetového giganta je stát se producentem bloků na EOS blockchainu. Aby svého záměru dosáhl, musí získat souhlas komunity kryptoměny, která má celkem 21 producentů bloků. Síť EOS je postavena na blockchainovém protokolu EOSIO, který vytvořila společnost Block.one. Ta ve své zprávě uvedla, že vítá Google Cloud v komunitě EOS a zdůraznila své nadšení z jeho příspěvků do sítě EOS.


„Začínáme proces, kdy se staneme kandidátem na producenta bloků,“ řekl Allen Day, vývojový advokát, Google Cloud. „Když organizace začnou do svých infrastruktur začleňovat technologii distribuované účetní knihy, zavázali jsme se zajistit, aby informace o veřejných blockchainech byly bezpečně uloženy, spolehlivě dostupné a aby k nim bylo možné získat přístup smysluplným způsobem.”

ETH hash rate poblíž ATH

Podle údajů blockchainové analytické společnosti Glassnode hash rate Etherea dosáhla nového maxima – více než 250 terahashů za sekundu (TH/s). Celkový výpočetní výkon sítě je důležitý ukazatel – míra, která se mimo jiné odráží v bezpečnosti sítě. U Etherea však má těžba časem ustoupit do pozadí, s příchodem stakingu na ETH2. Společnost Glassnode na svém Twitteru uvádí:

„#Ethereum hash rate zasáhla ATH. Těžaři Etherea posunuli hash rate na nové maximum v důsledku humbuku okolo #DeFi a rostoucích poplatků. Překročila 250 TH/s a od začátku roku je nyní o 80 % vyšší.”

Hashrate ETH (zdroj: Glassnode)

Ačkoli Glassnode uvádí, že jde o ATH, blockchainový průzkumník Etherscan kupodivu přináší odlišná data. Podle něj bylo maximum vytvořeno v roce 2018 na úrovni cca 295 TH/s. Data z kryptoměnového těžebního poolu F2Pool pak ukazují, že v současné době je až třikrát výnosnější těžit Ethereum než Bitcoin.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *