Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

ETH2: Probíhá generální zkouška spuštění Ethereum 2.0 – 3denní testnet Spadina

Poslední dobou panuje zvýšený rozruch okolo druhé největší kryptoměny, která je současně králem altcoinů. Kryptoměna Ehereum se vzpíná pod náporem přívalu DeFi aktivity a transakční Gas poplatky rostou do neúnosné výše několika desítek dolarů, což brání dalšímu využití a odrazuje uživatele od provádění jakýchkoli transakcí. ETH2 slibuje, že dramaticky zvýší kapacitu sítě.

UPDATE: Další testnet před spuštěním Ethereum 2.0 v roce 2020 – tentokrát bez problémů

Zkouška ETH2 víceméně úspěšná

Zpracování transakcí v síti Etherea by se mělo dramaticky zvýšit z dnešních 15 za sekundu na více než 100 000, až bude spuštěno ETH2. K tomu by mělo dojít postupně, přičemž již v listopadu 2020 by měla být spuštěna fáze 0. Nízká propustnost etherea způsobila, že transakční poplatky v posledním období intenzivního používání prudce vzrostly.

Jak jsme vás informovali, 4. srpna byl spuštěn finální testnet. Nyní probíhá ještě jedna zkouška. Účast je opět nízká, ale zdá se, že to nevadí.

Fáze 0 (Ethereum 2.0) je první fází dlouho očekávaného upgradu na Proof-of-Stake. Kromě změny protokolu také dramaticky zvýší transakční rychlost a škálovatelnost druhé největší kryptoměny na trhu.

Spadina

Kromě testovací sítě Medalla se rozvíjí jedna finální krátkodobá testovací síť s kódovým označením Spadina. Síť se jmenuje podle zastávky metra v Torontu a má usnadnit přechod k úspěšnému spuštění uzlů na Ethereum 2.0.

Spadina byla navržena jako krátkodobá „generální zkouška“ pro proces spuštění sítě, což signalizuje, že se ETH2 (fáze 0) blíží. Byla spuštěna 29. září ve 12:00 UTC a měla by trvat pouze 72 hodin. 

Danny Ryan, hlavní koordinátor Eth 2.0 v Nadaci Ethereum, řekl: „Myslím, že z toho máme 90 % toho, co jsme chtěli.“ Stejně jako při prvním spuštění sítě Medalla testnet však byla míra účasti výrazně pod očekáváním. Vývojáři to připisují tomu, že validátoři nic neriskují, když nepřivedli klienty online včas před spuštěním. Budoucí spuštění mainnetu se skutečným ETH bude pravděpodobně zahrnovat oddanější účastníky, kteří budou finančně zainteresováni na včasném plnění “povinností”.

Update

Problémy se simultální “zastávkou” Spadina ukázaly, že připravovaná síť proof-of-stake bude potřebovat alespoň jednu další generální zkoušku.

Spadina selhala? Etherum 2.0 potřebuje další “zastávku” – testnet Zinken

Závěr

Fáze 0 se blíží a vývojáři spustili ještě jeden testnet – Spadina – sloužící jako zkouška konkrétně zaměřená na proces spuštění sítě. Přechod na ETH2 proběhne v etapách a může se protáhnout i na několik let. Již v listopadu by však mohla být zahájena fáze 0. Dopad na blockchain nebude okamžitý a blockchain proof-of-work bude i nadále fungovat jako dosud, paralelně s nově vznikajícím Ethereem 2, které poběží na Proof-of-Stake. „Síť Eth 2.0 bude postupně přidávat funkčnost a postupem času bude pro ekosystém důležitější,” uvedl Vitalik Buterin.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *