Úterý, 5 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Další testnet před spuštěním Ethereum 2.0 v roce 2020 – tentokrát bez problémů

Druhá největší kryptoměna Ethereum (ETH) dnes úspěšně provedla další testnet pro nadcházející PoS síť Ethereum 2.0, nazvaný Zinken.

Testnet Zinken spuštěn

Zinken je “zahajovací zkouška” pro nadcházející spuštění PoS sítě Ethereum 2.0. Ke spuštění došlo dnes, tedy v pondělí 12. října, ve 12:00 UTC. Na rozdíl od předchozího pokusu šlo o bezproblémové spuštění s dostatečnou účastí a bez větších chyb.

Předcházející testnet nesl název Spadina a přestože zpočátku vypadala tato “generální zkouška” nadějně, nakonec vývojáři nebyli zcela spokojeni a ohlásili další pokus. Spadina, stejně jako nyní Zinken, byla navržena jako krátkodobá zkouška (72 hodin) pro proces spuštění sítě, což signalizuje, že se mainnet ETH2 (fáze 0) blíží. Byla spuštěna 29. září ve 12:00 UTC a Danny Ryan, hlavní koordinátor ETH 2.0 v Nadaci Ethereum, k ní uvedl: „Myslím, že máme 90 % z toho, co jsme chtěli.“

Nebylo to však 100%, takže se zkouška zopakovala.

Nyní již bez problémů

Jak jsme vás informovali, testnet Spadina trpěl nízkou účastí a technickými problémy. Mnoho validátorů, kteří se zaregistrovali do testnetu, nepřivedlo své klienty online. Teprve po spuštění se ukázalo, že některé klienty nebyly na zkoušku technicky připraveny. Původně se přitom nízká účast dávala za vinu nulové finanční motivaci validátorů, kteří v testnetu nezískávají reálnou odměnu, narozdíl od plánovaného mainnetu Ethereum 2.0.

Udržování vysoké míry účasti je přitom zásadní pro integritu sítě, protože držitelé více než 66 % staknutých mincí musí potvrdit bloky. Tak bude zajištěno, že validované bloky již nelze vrátit zpět. Zinken byl úspěšný a prošel prahem finalizace během několika minut své existence, a to při účasti nad 75 %.

Vývojáři ohodnotili zkoušku jako úspěšnou a poznamenali, že „Discord chat je tichý.“ To je pozitivní, ve srovnání s dřívějšími proudy hlášení chyb a problémů.

Ethereum 2.0, kdy?

Úspěšný testnet Zinken je přesně to, co vývojáři nutně potřebovali mít pro možný mainnet Ethereum 2.0 ještě v roce 2020. Danny Ryan se domnívá, že by k tomu skutečně mohlo dojít již letos. Dodává však:

„Jedná se o neustálý dialog s klientskými týmy a musíme se na moment podívat na tento testnet. Ale chápu, že to spustí další sérii věcí. Vždy se mohou objevit blokátory, [takže] musíme to udělat zodpovědně.“

TIP: Po nákupu BTC za 50 mil. $ společností Square přichází instituciální tsunami: Tyler Winklevoss

Závěr

Úspěšná zkouška spuštění sítě Ethereum 2.0 proběhla dnes ve 12:00 UTC. Díky tomu se král altcoinů posunul o další krůček směrem k plánovanému přechodu na algoritmus Proof-of-Stake. Zakladatel Etherea Vitalik Buterin dodal, že tým může ještě udělat několik dalších zkoušek, ale pravděpodobně budou vyhrazeny vývojářům.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *