Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Spadina selhala? Etherum 2.0 potřebuje další “zastávku” – testnet Zinken

Nedá se říct, že by byla “generální zkouška” Spadina vyloženě neúspěšná. Přesto však malá účast uživatelů v kombinaci s technickými problémy vede vývojáře k tomu, že potřebují další “zastávku”, aby ještě jednou otestovali hladký rozjezd sítě Ethereum 2.0. Nese název Zinken.

Zastávka Zinken

Spadina, nazvaná podle zastávky metra v Torontu, je 3denní testnet sloužící k simulaci spuštění fáze 0 sítě ETH2 a vytvoření prvního bloku. Je oddělená od probíhajícího testnetu Medalla, který má reprezentovat aktuální verzi sítě proof-of-stake. Testnet se ukázal jako užitečný a upozornil na některé oblasti pro zlepšení.

Problémy se simultální “zastávkou” Spadina ukázaly, že připravovaná síť proof-of-stake bude potřebovat alespoň jednu další generální zkoušku. Danny Ryan, vývojář v čele úsilí testnetu, a další odpovědní za testování Eth2 proto naplánovali na příští týden další generální zkoušku známou jako Zinken. Ryan na svém Twitteru žádá uživatele, aby tentokrát brali zkoušku vážně. Uvádí:

„Jelikož se jedná o generální zkoušku, žádáme vás, abyste brali genezi vážně.

Vkládejte pouze vklady, které chcete spustit, a pokud je to možné, buďte pozorní během 24 hodin vedoucích ke genezi – v případě potřeby upgradujte svůj uzel.”

Problémy testnetu Ethereum 2.0

Testovací síť slouží k tomu, aby byly odhaleny chyby. Testování spuštění ETH 2.0 je důležité, protože než může řetězec proof-of-stake začít fungovat, musí alespoň 16 384 validačních uzlů provozovat síť a hromadně uložit více než půl milionu ETH.

Podle Ryana již vývojáři určili oblasti, které je třeba vylepšit. Jedná se o nízkou účast validátorů, neplatné vklady kvůli technickým problémům a “zmatek“ v tom, co přesně dělat, ze strany účastníků. Uvedl:

„Malé chyby v procesu vydání klienta [tento problém] velmi zhoršily, což mělo za následek ~ 1/3 účast v prvních několika epochách.“

Závěr

Ethereum čeká postupný přechod na Proof-of-Stake, který se uskuteční ve fázích. Fáze 0 by měla být zahájena již letos v listopadu. Zatímco testnet sítě poběží nejméně 3 měsíce před spuštěním ETH 2.0, je také potřeba otestovat samotný proces zahájení a vytěžení genesis bloku, k tomu slouží testovací “zastávky.” V tuto chvíli víme, že budou minimálně dvě – Spadina a Zinken.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *