Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Dlouhodobě bullish: 18 505 000 BTC bylo vytěženo a jen necelých 2,5 mil. bitcoinů zbývá

Když se řekne Bitcoin, často se věnuje příliš velká pozornost krátkodobým výkyvům ceny. Většinu lidí víc zajímá, co udělá Bitcoin za týden, než to, co se s jeho cenou stane za rok či dva. V prosinci to budou tři roky od vytvoření cenového maxima v roce 2017. I přes krátkodobé propady a prudké panické výprodeje, které jsme během downtrendu i v letošní jarní koronavirové panice zaznamenali, lze říci, že vše běží jak má a trend šlape jako hodinky. Proč být bullish? Máme za sebou další halving a omezené množství BTC v kombinaci s přílivem stále dalších investorů z řad lidí i institucí dává do budoucna výsledek v podobě rostoucí ceny.

Zbývá jen 2,5 milionů mincí

To je vše. V době přípravy tohoto článku je zde 2 495 018,8 bitcoinů k vytěžení a víc jich již nikdy nebude. Každoročně se přitom určité procento mincí vlivem lidské chyby ztrácí, ať už zasláním na špatnou adresu nebo ztrátou privátních klíčů. Dosud bylo vytěženo 18 504 981,25 BTC a z toho několik milionů je nadobro ztraceno. Tohle nám dává důvod být skutečně velmi bullish, pokud jde o dlouhodobý vývoj ceny Bitcoinu. Uvědomme si, kolik lidí pomalu přichází na to, že si můžou své úspory přesunout do Bitcoinu. Kolik institucí a velkých hráčů si již pomalu zabezečuje určité pozice v BTC. A kolik jich ještě do tohoto trhu příjde? Tak schválně…

(Zdroj: Buybitcoinworldwide)

Bitcoin oslovuje spoustu mlydých lidí. Řada z nich možná ještě jen čeká, než si budou moct koupit svůj první kousek Bitcoinu. Je to zcela nové aktivum pro nové tisíciletí a poptávka může v budoucnosti extrémně růst. Vždyť i samotná investice do Bitcoinu je mnohem snazší a výhodnější, než třeba v případě zlata a stříbra. Mnozí lidé neradi investují do těchto fyzických drahých kovů, pro jejich nízkou likviditu. Navíc díky maržím prodejců a dani, která je uvalena na stříbro, často slýcháme, že se nevyplatí tato aktiva nakupovat. Drobným investorům se nelíbí, že má jejich investice mít již v okamžiku nákupu výraznou ztrátu, často v řádech desítek procent. To se vám u Bitcoinu nestane, poplatky jsou často velmi nízké a i v případě menších směnáren nabízejících okamžitou platbu kartou dosahují cca 3 až 4 %. Tudíž zde odpadá určitá psychologická bariéra.

Bitcoin je skvělý investiční nástroj

Bitcoin je digitální měna. Je měnou, ale je také mnohem víc, než jen to. Je hlavně skvělý nástroj pro investování. Všechny ty skvělé vlastosti, jako je ab sence nějaké centrální entity, která by ho řídila a mohla rozhodovat, kolik se ho vydá a komu zablokuje účet, dělají z BTC mnohem víc, než jen nějakou další měnu. Je skutečně skvělé, co všechno Bitcoin umožňuje a i tohle jsou věci, proč dává smysl být bullish. Napadlo by vás někdy před Bitcoinem, že je vůbec možné mít něco, co má velkou hodnotu a je to v digitální podobě uloženo ve virtuálním počítačovém prostoru, a přesto si to můžete bezpečně koupit a uložit tak, aby se vám k tomu nikdo jiný nedostal?

Je velmi snadné to někam poslat a i když pošlete větší částku, transakční poplatek zůstává stejný. Je to dokonale dělitelné, takže s tím můžete něco zaplatit a také máte neomezené možnosti, pokud jde o volbu, kolik, kam, kdy pošlete peněz. Jsem bullish, protože BTC je skutečně skvělý investiční nástroj a k jeho použití není potřeba vyřizovat účet, nemusíte nikam chodit, nic zařizovat, nikoho se dovolovat, nikdo vám to nezakáže a nepotřebujete žádného prostředníka, který by vám s tím pomáhal. Tohle si pomalu začínají lidé uvědomovat a i proto jsem dlouhodobě velmi bullish.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Závěr

Jsem bullish, protože je tu jen necelých 2,5 mil. mincí Bitcoinu, které ještě budou vytěženy. To je vše a víc již nebude. Na druhou stranu je zde neúměrně větší množství investorů, kteří teprve budou přicházet. Také rostoucí inflace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami Bitcoinu jen nahrává do karet. Jednou si buď řekneme, že jsme se zůčastnili jednoho z největších průšvihů všech dob, nebo to bude jedna z největších příležitostí a pravděpodobně ta vůbec největší ve vašem životě. Nezaručím vám, že to dopadne podle plánu, ale podívejte se sami na Bitcoin a řekněte sami, co vidíte. Obrovský příval investorů, kteří se chtějí zajistit proti inflaci a kteří po letech fungování konečně začínají přijímat BTC. Již tolik neslýcháme, že je to celé blbost a celý kryptomarket upadne do zapomění. Teď už to začíná být úplně jiná písnička a také mnoho těch, kteří před lety Bitcoin kritizovali, dnes přicházejí a investují do něj.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *