HOT: KuCoin utrpěl hack! Burza přišla o 150 milionů dolarů

NEWS, hacker, útok, Coinbase, Firefox, hack, bezpečnost, info, novinky, zprávy, počítač, software, ohrožení, hrozba, krádež, hack,

Kryptoburza KuCoin je nejčerstvější obětí hackerů. Během noci na sobotu, tedy 25. září v nočních hodinách, byla dle vyjádření burzy „část bitcoinů, ERC-20 a dalších tokenů v hot peněženkách společnosti KuCoin převedena z burzy.” Hack KuCoin připravil o kryptoměny v celkové hodnotě přes 150 milionů dolarů.

Hack KuCoinu

KuCoin uvádí, že zatímco některé hot peněženky byly kompromitovány, cold peněženky hack neohrozil a prostředky v nich jsou v bezpečí. Burza uvádí, že již znovuobnovila své hot peněženky a vyšetřuje, jak k celému incidentu došlo. Hack si pochopitelně vyžádal pozastavení výběrů. Burza uvádí: Abychom zajistili bezpečnost aktiv uživatelů, provedeme důkladnou kontrolu zabezpečení. Během tohoto období bude služba vkladu a výběru pozastavena. Službu obnovíme postupně po zajištění bezpečného stavu.”

Zatím se dle dostupných údajů ví, že hack byl spojen s prolomením privátních klíčů. Útočníci tak mohli pokračovat ve výběrech i po nouzovém vypnutí serveru. Společnost KuCoin i proto urychleně převedla zbývající prostředky na nové adresy. Jak uvedl Decrypt, hackerům se podařilo odcizit 11 484 etherů v hodnotě zhruba 4 milionů USD a dalších 146 milionů dolarů v tokenech. Útočník (útočníci) si vybíral jak málo známé tokeny, např. Gladius, Chroma, Ocean Token a Hawala, tak i ty známější, jako jsou Maker, OMG a YFI.

Uživatelé o peníze nepříjdou

Pokud patříte k uživatelům KuCoinu, potěší vás odpovědný přístup vedení, v čele s generálním ředitelem Johnnym Lyu. KuCoin již slíbil, že veškeré ztráty spojené s útokem pokryje ze svých fondů. Burza uvedla: Jako “Lidová burza” převezmeme plnou odpovědnost a zachováme transparentnost. […] Ujišťujeme vás, že pokud bude tímto incidentem ovlivněn jakýkoli uživatelský fond, bude ztráta plně kryta společností KuCoin a naším pojistným fondem.” Jestilže vám tedy na vašem účtu nějaké prostředky chybí, doporučujeme kontaktovat podporu a požádat o slíbené navrácení.

Závěr

Celková škoda, kterou hack napáchal, dosud nebyla burzou potvrzena a může tak být i vyšší, než zmíněných 150 milionů dolarů. Token KCS mezitím klesl asi o 10 procent. Burzy jsou stále významným lákadlem pro hackery, protože se zde koncentruje velké množství prostředků. I z tohoto důvodu je pro HODL vhodnější své dlouhodobé pozice držet ve své vlastní peněžence a dodržovat zásady bezpečnosti.

Update: KuCoin hack se blíží 200 milionům dolarů a mnoho kryptoměn zmrazilo peněženky viníků

Update: KuCoin hack se blíží 200 milionům dolarů a mnoho kryptoměn zmrazilo peněženky viníků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.