Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

HOT: KuCoin utrpěl hack! Burza přišla o 150 milionů dolarů

Kryptoburza KuCoin je nejčerstvější obětí hackerů. Během noci na sobotu, tedy 25. září v nočních hodinách, byla dle vyjádření burzy „část bitcoinů, ERC-20 a dalších tokenů v hot peněženkách společnosti KuCoin převedena z burzy.” Hack KuCoin připravil o kryptoměny v celkové hodnotě přes 150 milionů dolarů.

Hack KuCoinu

KuCoin uvádí, že zatímco některé hot peněženky byly kompromitovány, cold peněženky hack neohrozil a prostředky v nich jsou v bezpečí. Burza uvádí, že již znovuobnovila své hot peněženky a vyšetřuje, jak k celému incidentu došlo. Hack si pochopitelně vyžádal pozastavení výběrů. Burza uvádí: Abychom zajistili bezpečnost aktiv uživatelů, provedeme důkladnou kontrolu zabezpečení. Během tohoto období bude služba vkladu a výběru pozastavena. Službu obnovíme postupně po zajištění bezpečného stavu.”

Zatím se dle dostupných údajů ví, že hack byl spojen s prolomením privátních klíčů. Útočníci tak mohli pokračovat ve výběrech i po nouzovém vypnutí serveru. Společnost KuCoin i proto urychleně převedla zbývající prostředky na nové adresy. Jak uvedl Decrypt, hackerům se podařilo odcizit 11 484 etherů v hodnotě zhruba 4 milionů USD a dalších 146 milionů dolarů v tokenech. Útočník (útočníci) si vybíral jak málo známé tokeny, např. Gladius, Chroma, Ocean Token a Hawala, tak i ty známější, jako jsou Maker, OMG a YFI.

Uživatelé o peníze nepříjdou

Pokud patříte k uživatelům KuCoinu, potěší vás odpovědný přístup vedení, v čele s generálním ředitelem Johnnym Lyu.

KuCoin již slíbil, že veškeré ztráty spojené s útokem pokryje ze svých fondů. Burza uvedla: Jako “Lidová burza” převezmeme plnou odpovědnost a zachováme transparentnost. […] Ujišťujeme vás, že pokud bude tímto incidentem ovlivněn jakýkoli uživatelský fond, bude ztráta plně kryta společností KuCoin a naším pojistným fondem.” Jestilže vám tedy na vašem účtu nějaké prostředky chybí, doporučujeme kontaktovat podporu a požádat o slíbené navrácení.

Závěr

Celková škoda, kterou hack napáchal, dosud nebyla burzou potvrzena a může tak být i vyšší, než zmíněných 150 milionů dolarů. Token KCS mezitím klesl asi o 10 procent. Burzy jsou stále významným lákadlem pro hackery, protože se zde koncentruje velké množství prostředků. I z tohoto důvodu je pro HODL vhodnější své dlouhodobé pozice držet ve své vlastní peněžence a dodržovat zásady bezpečnosti.

Update: KuCoin hack se blíží 200 milionům dolarů a mnoho kryptoměn zmrazilo peněženky viníků

Update: KuCoin hack se blíží 200 milionům dolarů a mnoho kryptoměn zmrazilo peněženky viníků

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *