Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

PayPal nabízí krypto platby od roku 2021

Zvěsti jsou nyní plně potvrzeny. PayPal dnes oznámil svůj vstup do světa kryptoměn. Zákazníci platební služby budou mít možnost platit pomocí kryptoměn ve všech zapojených obchodech, a je toho víc…

PayPal bude podporovat krypto

Tato zpráva již začátkem roku kolovala v komunitě formou nepotvrzených zvěstí a dohadů. Nyní společnost PayPal vydala oficiální oznámení. Zákazníci online platební služby PayPal budou moci pomocí kryptoměn nakupovat u jakéhokoli obchodníka v celé síti od počátku roku 2021, uvedla společnost.

PayPal zajistí převod a veškeré platby budou vypořádány prostřednictvím fiat měn, podobně jako u mnoha stávajících řešení pro krypto platby, jako je BitPay. Platební gigant se za tímto účelem spojil se společností Paxos a získal podmíněnou krypto licenci od newyorského ministerstva financí, obecně známou jako “BitLicense.”

Jaké kryptoměny budou podporovány?

Zpráva je zajímavá tím, že pokud vlastníte kryptoměnu, můžete jí zaplatit při použití PayPalu kdekoli, kde je tato služba podporována. Každá další možnost použití kryptoměn napomáhá jejich masovému rozšíření a PayPal ve skutečnosti nabídne ještě něco víc. Kromě plateb kryptoměnou budou uživatelé také moci nakupovat krypto přímo prostřednictvím aplikace. Služba bude obsahovat krypto peněženku, která umožní uživatelům nakupovat, prodávat a držet kryptoměny prostřednictvím aplikací PayPal.

Pokud jde o to, které kryptoměny budou podporovány, společnost uvedla, že ze začátku to bude Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC).

Dosah zprávy

Jestliže jste uživateli kryptoměn a služby platebního giganta nepoužíváte, není důvod se k tomu nyní uchylovat. Veškeré služby, které společnost nyní oznámila, již dávno nabízí celá řada jiných. Máme burzy, směnárny, kryptokarty a také hrstku obchodů, které již přijímají krypto přímo, bez zprostředkovatele. Přesto je tato zpráva zajímavá pro všechny. Důvodem je bezprecedentní dosah oznámení. PayPal je jedním z největších světových poskytovatelů plateb. S 346 miliony aktivních účtů a čtvrtletním objemem 222 miliard dolarů zpracovaných plateb (ve 2. čtvrtletí 2020) společnost přiblíží kryptoměny velkému množství lidí.

TIP: Bitcoin po 7% pumpě zaútočil na 16měsíční cenová maxima: Otevře se cesta k ATH?

Závěr

Společnost PayPal, která byla také jedním ze zakládajících členů sdružení Libra, bude od roku 2021 nabízet kryptoměny. To bude zahrnovat krypto platby, peněženku a integrovanou směnárnu pro Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC). Služba tak přiblíží kryptoměny stovkám milionů svých uživatelů po celém světě.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

2 Comments

  • spiglik3D - (krypto nekrypto)

    Jak může někdo nabízet kryptoměnu když to vlastně žádná kryptoměna není. Mohu si koupit něco jako krypto ale nikdy si ho nepošlu do Ledgeru na hodl nebo zpět. Burza je hold burza. A za tím si stojím.

    • Ano, přesně tak to zřejmě bude. Bude to podobné jako Revolut, krypto bude mimo dosah svých takzvaných vlastníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *