Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ani velrybí prodej nezastavil výlet Bitcoinu nad 16 tisíc dolarů! Nové 34měsíční maximum

V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje lehce nad 16 tisíci USD / BTC. Testováním těchto hodnot si cena nejsilnější kryptoměny navzdory velrybí “plavbě” vytvořila nové maximum tohoto roku, resp. je nejvyše od ledna 2018.

Velrybí prodej byl ihned vykupován

Indikátor “All Exchanges Inflow Mean” (MA7) měří průměrné bitcoinové vklady na všech burzách v sedmidenním časovém rámci. To znamená, že čím vyšších nabývá MA7 hodnot, tím je přítok bitcoinů na burzy více velrybí, protože průměrné vklady jsou vyšší. Níže uvedený graf ilustruje vztah mezi cenou Bitcoinu a právě indikátorem MA7. Ki-Young Ju, generální ředitel společnosti CryptoQuant, k aktuálnímu vývoji uvedl: „Nejnovější údaje z MA7 ukazují, že bitcoiny jsou stále v silné nákupní zóně.“

All Exchanges Inflow Mean (MA7) a cena BTC (zdroj: CryptoQuant)

Poprvé od března se MA7 přiblížila k hodnotě 2. To naznačuje, že velryby v posledních několika dnech prodaly značné množství BTC. Je to trochu záhadné, ale jak sami vidíte na grafu, prudce zvýšený velrybí příliv bitcoinů na burzy v minulosti poměrně spolehlivě indikoval cenová dna.

Bitcoin na novém 34měsíčním maximu

Dnes večer se kurz Bicoinu krátce podíval na cca 16 200 dolarů, čímž vytvořil nové cenové maximum od ledna 2018. Bitcoin zaznamenal v uplynulém týdnu extrémní volatilitu, pravděpodobně v důsledku toho, že velryby vybíraly zisky. Každý větší pokles byl však agresivně vykoupen jinými velrybami a drobnými investory.

Hodinový graf BTC/USD (Zdroj: TradingView)

Ke krátkodobým propadům došlo 7. listopadu, 9. listopadu a 11. listopadu. Každý takový pullback směrem k vyobrazené krátkodobé trendline

, značící možný velrybí prodej, byl rychle vykupován. Bitcoin se na hodinovém grafu silně zotavoval a nakonec vytvořil zmiňované 34měsíční maximum. Na něj nám poskytne lepší pohled denní graf níže.

Denní graf BTC/USD (Zdroj: TradingView)

TIP: Kniha zdarma ke stažení: Vynález jménem Bitcoin

Závěr

V roce 2020 cena Bitcoinu zaznamenala prudký panický propad v březnu a následné zotavení a růst v průběhu násl. měsíců. Závěr léta ovládl Bart pattern a od října cena poměrně prudce roste. Dnes je 12 listopadu a máme zde nové 24měsíční cenové maximum na úrovni cca 16 200 USD / BTC. Postup nahoru nezastavil ani velrybí prodej. Ba naopak, zvýšené hodnoty indikátoru MA7 označil Ki-Young Ju jako „indikátor buy-the-dip.” A okomentoval to ve smyslu, že je podle něj vhodné kupovat Bitcoin v době, když se „velrybí oběti” ponoří na burzy.

UPDATE: Po vydání článku růst ceny Bitcoinu pokračoval, takže uvedené cenové high již aktuálně neplatí a BTC / USD aktuálně vytváří stále nová maxima… Ostatní uvedené informace zůstávají relevantní.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *