Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin zavřel měsíční svíčku poprvé od roku 2017 nad 13 800 $! Přichází korekce?

Měsíční svíčka krále kryptoměn BTC se poprvé od roku 2017 zavřela nad 13 tisíci dolarů. Bitcoin tak zavřel říjen prakticky na stejné ceně, jako v době, kdy dosáhl svého historického maxima (ATH).

Co říká měsíční graf

Cena Bitcoinu dosáhla 14 000 $ přesně 12 let po vydání whitepaperu. Aktuálně se Bitcoin s cenou okolo 13 500 dolarů nachází nejvýše od maxim roku 2019, kdy se býkům podařilo knotem na týdenním grafu dotknout ceny cca 14 tisíc za jednotku BTC. A pak už je v celé historii Bitcoinu výše jen cena na vrcholu předchozího dlouhodobého cyklu z přelomu let 2017 a 2018.

Co se týče měsíčního grafu, je to jiná písnička. Měsíční bitcoinová svíčka za říjen se poprvé od prosince 2017 uzavřela nad 13 800 USD a dorovnala tak bezmála maximum. Měsíční graf se používá k vyhodnocení velmi dlouhodobého trendu a pro každého hodlera je velmi důležité jej sledovat. Je považován za jeden z hlavních grafů nejvyššího časového rámce, vedle týdenního grafu. Každá svíčka zde představuje celý měsíc obchodní aktivity.

Možná korekce

Vidíme, že na měsíčním grafu BTC jsme se právě zastavili na rezistenci. Následovat by technicky mohla korekce na spodní hranu kanálu a možná šance na příkup za nižší ceny. Případný průlom a uzavření měsíční svíčky nad touto hladinou by značilo prolomení rezistence. Jednalo by se o velmi silně bullish indikátor, protože pak už na měsíčním garfu žádná další uzavřená svíčka není, pouze dotyk cca 20 tisíc knotem prosincové svíčky z roku 2017 a cca 17 200 v lednu 2018. Nejpravděpodobnější scénář počítá s korekcí v listopadu a o dalším vývoji se následně rozhodne v prosinci a lednu 2021. Tehdy se buď podíváme nad 14 tisíc USD / BTC, nebo cena Bitcoinu prolomí rostoucí kanál směrem dolů a otestuje některou z nižších úrovní, např. 10 tisíc dolarů.

Méně optimistický scénář pak podporuje také hlavní uptrendový kanál, vyznačený na grafu níže.

BTC bearish scénář

TIP: Začíná exponenciální bull run, říká Nautilus Research

Závěr

Velmi napjatá situace na trzích okolo prezidentských voleb je nic v porovnání s napětím, které nám skýtá měsíční graf Bitcoinu. Máme zde velmi realicky působící šanci na otestování 10 až 9 tisíc dolarů. Navíc by to mohlo znamenat další střednědobý downtrend, který by nás potrápil až do konce jara 2021. Naopak optimistický scénář počítá s prolomením cca 13 800 dolarů v některém z nejbližších měsíců, což by znamenalo také možný průlom nad horní trendline hlavního uptrendového kanálu, současně s průlomem nad maximum z přelomu let 2017 a 2018 (co se týče uzavřených měsíčních svíček).

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *