Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Crypto Fear & Greed Index na Neuvěřitelných 95 % | BTC za 13K $ a FOMO v Maximech

Znáte Crypto Fear & Greed Index? Pokud ne, tak nevadí. V tomto článku vám jej krátce a stručně popíšeme. Aktuálně se ukazatel, který v překladu znamená index strachu a chamtivosti, nachází na 95 %. To je nový rekord a naznačuje to bezprecedentní chamtivost na trhu s Bitcoinem. Že by předzvěst korekce?

Není to FOMO?

Začněme trochu jinde. Někteří lidé tvrdí, že aktuálně na marketu ještě nejsou noví lidé. To je možná pravda. Resp. noví lidé zde jsou, ale jak naznačuje statistika Google trends, tak nepřicházejí zdaleka takovou rychlostí, jako v roce 2017.

Google trends - Bitcoin, graf, google
Graf: Google trends – Bitcoin (zdroj: https://trends.google.com/trends/explore?date=today%205-y&q=bitcoin)

Pokud nebudeme uvažovat o jiných zdrojích, jako jsou soc. sítě a různá doporučení, díky kterým lidé nepotřebují vyhledávat, ale najdou si potřebné info přímo, tak zájem nováčků ještě není příliš velký. Z toho někdo odvodil, že na marketu není FOMO. Zda na marketu je nebo není FOMO bych netvrdil, ale nemyslím si, že by se to určovalo čistě podle Google trends. Našel by se lepší ukazatel.

Fear & Greed Index

Tím lepším ukazatelem by určitě mohl být právě index strachu a chamtivosti. A jak už jsme si řekli, aktuálně je na naprostém ATH, a to 95 %. Maximum je pochopitelně 100 %, ale jak můžete sami vidět na grafu, ani v největším bear marketu neklesl pod 8 %, takže bych se nedivil, kdyby ani 100 % nikdy nedosáhl a oněch 95 % tak může být dost možná rekord, který jen tak rychle market nepokoří.

Crypto Fear & Greed Index
GRAF: Crypto Fear & Greed Index (26. 6. 2019) (zdroj: https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index)

Může za to pochopitelně strmý růst, který aktuálně předvádí Bitcoin. Bitcoin mimochodem v době přípravy tohoto článku překonává 13 tisíc dolarů, je to opravdu rachot. Index Fear & Greed však není stanovován podle ceny, ale naopak by nám mohl naznačit, kdy se může růst nebo pokles krátkodobě až střednědobě otočit.

Jak se stanovuje?

Fear & greed index mapující sentiment na trhu se stanovuje každý den na základě 6 zdrojů dat. Jednoduše řečeno, když je na vysokých hodnotách, je na trhu s Bitcoinem velká chamtivost obchodníků, a naopak nízké hodnoty znamenají strach. V minulosti během bear marketu byly již hodnoty mezi 60 % a 70 % extrémní a zpravidla předznamenávaly propad, teď tu máme 95 %.

Zdroje dat (váha / zastoupení v indexu):

  • Volatilita (25 %),
  • objem obchodování (25 %),
  • aktivita na soc. sítích (15 %),
  • průzkumy / dotazníky (15 %),
  • dominance BTC (10 %) a
  • data z Google Trends (10 %).

Závěr

Aktuálně je Bitcoin v silném bull runu. Před týdnem byl Bitcoin na 9 000 dolarů, dnes je na 13 tisících. Pokud by růst pokračoval tímto tempem, můžeme být na novém ATH zhruba za 2 týdny. Vzhledem k indikátorům na ATH a Fear & Greed Indexu je však opatrnost na místě, ale to se asi týká spíše těch z vás, kteří kromě hodlování i trejdují.

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Využij také odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co je Crypto Fear & Greed Index? Kde zjistit náladu investorů a jak interpretovat strach či chamtivost na trhu?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *