Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Co je Crypto Fear & Greed Index? Kde zjistit náladu investorů a jak interpretovat strach či chamtivost na trhu?

Index strachu a chamtivosti či Fear & Greed Index je oblíbený ryze bitcoinový indikátor pro obchodníky a investory. Zde se podíváme, jak tento indikátor funguje a k čemu může sloužit.

 

CoinMarketCap (CMC) a tucet alternativ

 

Crypto Fear & Greed Index je indikátor, který se vyplatí občas sledovat, zejména pokud se zabýváte tradingem kryptoměn nebo když třeba hledáte dobrý vstup na HODL.

Ačkoli má index Fear & Greed v názvu “crypto,” zaměřuje se pouze na Bitcoin. Nutno však zmínit, že Bitcoin tradičně “vládne” kryptomarketu a jeho cykly se historicky řídí celý kryptoměnový trh. Díky tomu lze tento ukazatel přenést i na kryptotrh jako celek.

Stanovuje se podle kombinace několika druhů informací a dat, které vycházejí z aktuální volatility, objemů obchodování, aktivity na soc. sítích, průzkumů či dotazníků, dominance BTC a dat z Google Trends.

Index nabývá hodnot od 0 do 100:

  • přičemž 0 značí extrémní strach a
  • 100 naopak extrémní chamtivost.

Podle aktuální hodnoty určíte, jak moc obchodníků s Bitcoinem zažívá paniku, nebo naopak extrémní FOMO. Nástroj jako takový tedy pomáhá určit aktuální sentiment na krypto trhu, což Vám v kombinaci s dalšími daty může pomoct při plánování obchodů.

Fear & Greed znamená česky strach a chamtivost. Vychází se z toho, že chování trhu je především emocionální, nikoli rozumové. S rostoucí cenou roste chamtivost, nastupuje FOMO efekt a lidé nakupují s vidinou rychlého zisku, trhy pumpují a po dosažení vrcholu může následovat propad. Když naopak vládne zklamání, ochladnutí emocí a frustrace obchodníků, trh může nabídnout zajímavé výprodejové ceny.

Jak pravděpodobně tušíte, smyslem úspěšného investora je nakoupit levně a prodat draze. Vstupo vat byste proto měli spíše tehdy, když na trhu panuje strach a vystupovat naopak v době extrémní chamtivosti. Proto úspěšní hodleři často dělají opačné kroky, než jak v danou chvíli postupuje dav.

Znát náladu na trhu může být proto užitečné. Tento index navíc ukazuje také historický vývoj a řekne vám, jak dlouho je trh v určité náladě, jak to vypadalo včera, atd.. Samozřejmě snad netřeba říkat, že je třeba přihlédnout k okolnostem, vlastní strategii a dalším indikátorům.

Pokud Vás zajímá, kde si tento index můžete sami najít a zjistit aktuální náladu na trhu, tak je to na této stránce: https://alternative.me/

V tuto chvíli je to mimochodem 50 na 50 a nálada na trhu je tak mimořádně nerozhodná.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Kryptoměny | Základy Bitcoinu a kryptoměn – přehledně, srozumitelně a jasně

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *