Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptomarket | Bitcoinové Indikátory na ATH

Kryptoměny v čele s Bitcoinem letos zatím zažívají skvělé časy. Zatímco rok 2018 jsme potýkali s kryptoměnovou krizí, s příchodem roku 2019 jako by se něco naprosto změnilo a situace se otočila o 180 stupňů. Už to pomalu začíná vypadat, že bychom ještě letos mohli překonat cenové ATH (cca 20 000 USD / BTC z prosince 2017).

ATH na dosah

V několika posledních článcích z Kryptomarketu jsem byl co se týče růstu spíše skeptický. Jednoduše řečeno Bitcoin odstartoval až nebezpečně rychle. Trochu jako běžec, který hned ze začátku závodu běží ze všech sil, což se v průběhu závodu projeví úbytkem sil a ochabnutím před cílem. To je důvod, proč bych v létě spíše ocenil korekci, než prolomení ATH.

Poslední ATH Bitcoinu (all time high – nejvyšší cena vůbec) jsme zaznamenali na konci roku 2017. Přibližně 20 000 dolarů za BTC. Když vezmeme cenu za rok, tedy na konci roku 2018, kdy se BTC propadl skoro až na 3 000 $ (cca 3 200 $), tak jsme nyní asi na trojnásobku této ceny. Většina webů už mimochodem píše o tom, že otestování 10 000 $ je prakticky zde. To znamená, že ke stávajícímu ATH je to blíž, než se může zdát. Je to totiž již jen asi dvojnásobek současné ceny.

Dominance BTC

Prvním významným indikátorem je dominance BTC. Ta od začátku roku prudce stoupla, a byť momentálně nejsme na letošním maximu, nejsme od něj daleko. To poukazuje na fakt, že tu nemáme žádnou altcoinovou sezónu, ale naopak spíše Bitcoinovou sezónu.

GRAf: Bitcoin dominance (Zdroj: https://coinmarketcap.com/)

Množství mincí Tetheru na ATH

Jistě znáte teorii, podle které je stoupající množství Tetheru (USDT) zodpovědné zá růst ceny Bitcoinu. Nedávno jsem někde viděl krátké video, které to krásně ilustruje, posnažím se ho najít a dát vám ho na FB stránku KryptoHodler. Tento indikátor nám říká, že by cena Bitcoinu měla opět začít stoupat. Jak sami můžete vidět na grafu níže, ještě nikdy nebylo tolik mincí Tetheru v oběhu, jako je právě nyní.

GRAF: Tržní kapitalizace Tetheru (USDT) (Zdroj: https://coinmarketcap.com/)

FB Coin Libra

A teď si k tomu ještě přidejte ostatní stablecoiny, které na marketu přibývají. Pokud by celková kapitalizace všech těchto stablecoinů měla vliv na objemy obchodování i na cenu kryptoměn, opět to signalizuje možný růst. A k tomu všemu přichází stablecoin Facebooku, o kterém v posledních dnech píšou a mluví snad úplně všichni. Libra se však chystá až na příští rok. Bude to rok, kdy dosáhneme nového ATH Bitcoinu? Co myslíte?

ATH co se týče vstupu velkých společností

Tohle vám sice nevyjádříme matematicky, ale pravidelně sledujeme co se v tomto odvětví děje, píšeme o kryptoměnách a nemohli jsme si nevšimnout prudkého nárůstu zapojených společností do kryptosvěta.

Nebudeme jistě daleko od pravdy, když řekneme, že aktuálně tu máme největší nával velkých hráčů a společností v dějinách kryptoměn. Vždyť jen samotná kryptoměna Facebooku je co se týče masového přijetí kryptoměn obrovským skokem. No, na druhou stranu tohle asi není to pravé, na co jsme čekali…

Milion aktivních BTC adres za den

Zaznamenali jsme více než roční maximum v počtu aktivních bitcoinových peněženek za den. Jak můžete vidět i na grafu níže, tak milník milion aktivních Bitcoinových peněženek za den byl nedávno překonán. To je další výrazný indikátor, který svědčí o aktuální síle Bitcoinu. Skutečně se dá říct, že Bitcoin je letos ve skvělé formě. Doufejme tedy, že mu síly vydrží. (ATH cca 1,17 mil. z prosince 2017 však zatím drží.)

aktivní, bitcoinové adresy, milion,
GRAF: Počet aktivních bitconových adres denně (Zdroj: https://coinmetrics.io/)

Letošní cenové maximum a celková kapitalizace

Již jsem zmínil, že na současné ATH 20K USD / BTC je to již jen dvojnásobek, zatímco od dna loňského downtrendu jsme již na trojnásobku. S tím souvisí i cena Bitcoinu, která nedávno dosáhla letošního HIGH a pokud otestujeme 10K, opět ho překonáme. Také celková tržní kapitalizace kryptoměn je na letošním maximu, viz graf níže.

celková tržní kapitalizace, kryptoměn, bitcoin, ath
GRAF: Celková tržní kapitalizace na letošním maximu (Zdroj: https://coinmarketcap.com/)

Crypto Fear & Greed Index na ATH

A konečně zmíním také indikátor Fear & Greed, o kterém jsem vás již informoval dříve. Ve stručnosti zopakuju, že jde o indikátor strachu a hamižnosti, přičemž čím vyšší hodnoty, tím vyšší je na trhu chamtivost obchodníků, a naopak.

fear and greed index, bitcoin, kryptoměny, ath
GRAF: Fear and Greed index na ATH (Zdroj: https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/)

Vysoké hodnoty obvykle v minulosti poukazovaly na přílišnou chamtivost, což se často projevuje následným propadem ceny. Jde tedy spíše o varování, že by mohlo něco takového nastat i nyní a cena Bitcoinu je zralá na propad. Na druhou stranu se začíná ukazovat, že index se jinak chová v downtrendu a trochu jinak v uptrendu. To je koneckonců logické.

Závěr

Co k tomu ještě dodat, Bitcoin je letos opět přímo zázračným nástrojem k rozmnožení kapitálu. Jen považte, růst na trojnásobek během jednoho pololetí, to je v běžném tradičním investičním světě něco takřka nevídaného. Na Hodlerovi můžete být i vy při tom. Již více než 3 měsíce vám nabízíme zdarma cenné informace, poznatky, ale i aktuality a novinky.

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Využij také odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *