Pátek, 13 záříVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinovej Kanál | Bitcoinová Transakce aneb Jak Poslat Kryptoměnu

Jak poslat Bitcoin nebo jinou kryptoměnu… Pojďme na to. Bitcoinovej Kanál ve svých videích příliš neřeší kurzy, investice či novinky. V tomto pořadu jde zejména o osvětu a edukaci ohledně Bitcoinu a kryptoměn. V dnešním díle se podíváme na to, jak funguje bitcoinová transakce a kde ji ověřit.

Kryptoměnová transakce

V minulém díle jsme se věnovali peněženkám. Dnes na to navážeme a podíváme se na samotné transakce, tedy jak poslat Bitcoin. To se vám bude hodit například tehdy, když si své bitcoiny chcete z burzy poslat do své peněženky. To je mimochodem věc, bez které se při hodlování pochopitelně neobejdete. Protože až když máte svůj BTC ve své peněžence a vlastníte soukromý klíč, vlastníte Bitcoin.

Jak poslat Bitcoin

V zásadě jde o naprosto jednoduchý úkon, který zvládne úplně každý. Až na pár výjimek je postup shodný jak u Bitcoinu, tak u řady dalších kryptoměn. Jde o to ujistit se na kterou adresu kryptoměnu odesílám. Z bezpečnostních důvodů je zpravidla lepší použít vždy novou. Následně ať už odesíláme prostřednictvím burzy či softwaru peněženky, je třeba zadat správně celou veřejnou adresu, kam chceme Bitcoin poslat, popř. oskenovat QR kód.

Osobně vždy před potvrzením odeslání transakce pečlivě kontroluju, zda je veřejná adresa správně zapsaná. Jak možná víte, existují dokonce i speciální viry, které rozpoznají, že se chystáte zadat adresu a umí ji nahradit jinou. Pokud by váš počítač nebo mobil byl nakažen takovým virem, mohla by vás chvilková nepozornost a zbrklost přijít draho. Samozřejmostí pak je, že nikdy neposíláme např. Bitcoin na Litecoinovou adresu, apod.

Jak ověřit krypto transakce

Když si někam pošlete kryptoměnu, budete se chtít podívat, zda již byla transakce provedena. K tomu slouží explorer. Ten najdete např. na CMC. Rozklikněte si kryptoměnu, kterou odesíláte, a vlevo v menu ho najdete. Často dokonce několik verzí, ale všechny zobrazují totéž. Stačí v daném exploreru (prohlížeči) zadat jakoukoli veřejnou adresu a hned vidíte všechny příchozí i odchozí transakce.

Pozor! Nikdy nikam nepište svůj soukormý klíč, pokud si nejste jistí co děláte (viz základy bezpečnosti).

Ahoj Kicome, co nás čeká v dnešním videu?

Čus. V dnešním díle si řekneme něco o tom, jak fungují kryptoměnové transakce a vyzkoušíme si v praxi provést transakci s Litecoinem a Bitcoinem. V krátkosti také koukneme na prohlížeč blockchainu…

Video

Tuto nahrávku čtenářům webu KryptoHodler.cz (Hodler) přináší youtuber Kicom a jeho Bitcoinovej Kanál. Jedná se o pravidelný pořad, který u nás vychází každé úterý v 17:00. Dnes na téma: Veřejná Adresa a Soukromý Klíč.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Využij také odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *