Bitcoinovej Kanál | Veřejná Adresa a Soukromý Klíč – Jak Funguje Bitcoinová Peněženka

bitcoin, peněženka, veřejná adresa, seed, private key, soukromý klíč, jak funguje bitcoin, peněženka

Veřejná adresa a privátní klíč… Pojďme na to. Bitcoinovej Kanál ve svých videích příliš neřeší kurzy, investice či novinky. V tomto pořadu jde zejména o osvětu a edukaci ohledně Bitcoinu a kryptoměn. V dnešním díle se podíváme na to, jak funguje bitcoinová adresa a peněženka.

Nákup kryptoměn s bonusem 10 $ a možností získat zdarma více kryptoměn: Coinbase | (Pro, Earn) Kompletní info o vstupní bráně do kryptosvěta

Soukromý klíč a veřejná adresa

K tomu, abyste mohli hodlovat Bitcoin, není třeba znát mnoho technických detailů. Rozhodně potřebujete znát základy bezpečnosti v kryptosvětě a dále pár poměrně jednoduchých věcí. Není to až taková věda, jak by se mohlo na první pohled zdát. Dnes se naučíte, co je to veřejná adresa, soukromý klíč a bitcoinová peněženka.

Kde jsou mé bitcoiny?

Než si společně pustíme video s dalšími inforamacemi, odpovězme si na úplně základní otázku. Kde jsou bitcoiny a další kryptoměny, které vlastníte, třeba v rámci svého HODL portfolia? Bitcoin je v podstatě software, udržovaný obrovskou sítí bezpečně a nezfalšovatelně v chodu.

Veřejná adresa a soukromý klíč jsou dvě strany téže mince

Můžeme si to představit třeba jako průhledný trezor. Existuje mnoho adres, na kterých jsou bitcoiny. Tyto adresy jsou veřejné a fungují podobně jako průhledné nedobytné trezory. Každý vidí, kolik BTC je uvnitř, ale nikdo neví komu daná peněženka patří, ani se nemůže dostat dovnitř.

Vlastník BTC uvnitř trezoru má klíč. Trezor je však součástí obrovského komplexu digitálních bloků, které tvoří jeden nerozdělitelný řetězec – blockchain. Pokud použijete soukromý klíč a odemknete si svoji peněženku (kterou v ramci naší vizualizace představuje trezor), můžete bitcoin na dané veřejné adrese odeslat na jinou adresu, tedy do jiné peněženky.

Peněženka je kombinací public adresy a privátního klíče

Nic víc, nic míň. A veškeré bitcoiny jsou vždy uzamčené v blocích ohromné digitální účetní knihy s názvem blockchain. Každý blok ukrývá celou řadu transakcí a celý řetězec bloků uchovává aktuální stav všech bitcoinových peněženek, který se může měnit pouze přidáním nového bloku transakcí, k čemuž dochází vždy zhruba jednou za 10 minut. Proces přidávání nových bloků se mimochodem nazývá těžba.

Advertisement

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Využij také odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

TIP redakce: 10 Let Vězení za Používání Kryptoměn?!? Vláda Indie Přichází s Nesmyslným Návrhem Zákona

Ahoj Kicome, co nás čeká v dnešním videu?

Čus, v dnešním díle budu řešit co je soukromý a veřejný klíč a jak fungují kryptoměnové peněženky. Dále vysvětlím rozdíl mezi SW a HW peněženkou, co je to seed, kdo může manipulovat s bitcoinem na dané adrese, atd.

Video

Tuto nahrávku čtenářům webu KryptoHodler.cz (Hodler) poskytl youtuber Kicom a jeho Bitcoinovej Kanál.

 

Bitcoinovej Kanál | Bitcoinová Transakce aneb Jak Poslat Kryptoměnu

1 thought on “Bitcoinovej Kanál | Veřejná Adresa a Soukromý Klíč – Jak Funguje Bitcoinová Peněženka

  1. Dobrý den, potřebuji poradit která SW peněženka podporuje přijetí soukromého klíče. Potřebuji převést ethery z papír-peněženky z bitcoinmatu. Bitcoiny se mi podařilo převést do Trezoru přes peněženku Blockchain.com, ale s ethery to nejde. Vemi děkuji za radu, nikde jsem to nenašel, a určitě dalších zájemců bude dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.