Je správný čas na překonání 50 000 USD za BTC? Bez objemů ATH nebude!

bitcoin, downtrendu, růst, průraz, vesmír

Pro celý krypto trh je důležitý růst BTC a na Bitcoinu čekáme na překonání úrovně 50 000 dolarů, která zafungovala jako důležitá psychologická hladina a rezistence. Podaří se hlavní kryptoměně projít skrz a vykročit směrem k možnému novému ATH? Co má vliv a jaké fundamenty jsou ve hře?

Holubičí FED

Růstu ceny Bitcoinu nahrává postoj FEDu potažmo nedávné výroky předsedy americké centrální banky Jerome Powella. Akcie dosáhly v minulém týdnu čerstvých historických maxim, síla amerického dolaru utrpěla a měnový index amerického dolaru (DXY) zahájil vícedenní pokles. „Není pochyb o tom, že Powell byl holubičí, vzhledem k tržním cenám a pozicím,” řekl jeden analytik agentuře Bloomberg.

Takové jsou reakce na páteční projev, kde Powell uvedl, že podpora politiky Federálního rezervního systému v době pandemie bude stahována opatrně a postupně.

Rezistence drží býky na uzdě

Z letošních minim Bitcoin vztyčil prst a ukázal na úroveň 50 tisíc dolarů. která nyní stojí v cestě k dalším případným ziskům. Hodleři pochopitelně tuto úroveň nevidí jako konečnou metu, ale sledujeme, zda se na dlouhodobém grafu vytvoří obrovský bull trap a nastane downtrend, nebo se digitálnímu zlatu podaří navázat na bull market. V takovém případě by musel v následujících týdnech až měsících obě rezistence (50k i 60k) překonat vstoupit do další fáze price discovery s potenciálním testem hojně očekávané hladiny 100k USD.

BTC bude růst, nebo past?

Hash rate se vzpamatovává

Dobrou zprávou je, že se i díky působivé úpravě obtížnosti o 13,2 % směrem nahoru před týdnem daří obnovovat výkon BTC sítě zasažený zákazy v Číně. Pokud by se obtížnost i při příští úpravě zvýšila, zapečetilo by to druhou sérii čtyř zvyšujících úprav obtížnosti v řadě za rok 2021.

Odpovídajícím způsobem se na vyšších úrovních zvyšuje také hash rate sítě, která se blíží hranici 125 exahashů za sekundu (EH/s). Tato míra se od července extrémně dobře zotavila a nyní ji dělí jen 40 EH/s od historických maxim.

„Hash rate Bitcoinu je již zpět na úrovních pozorovaných v listopadu 2020,” uvedl nadšený Anthony Pompliano minulý týden a dodal:Nepřekvapilo by mě, kdybych do konce roku viděl nové all-time high na hash rate.”

Šance na 50 000 $

Jaká je tedy šance, že se Bitcoinu podaří úspěšně projít skrz rezistenci? Silný odraz od úrovní okolo 30 tisíc dolarů sám o sobě nemusí stačit na to, aby BTC pokračoval v dlouhodobém uptrendu, protože může jít o klasický bull trap. Nicméně překonání 50 tisíc na vyšších čas. rámcích by byl pro další růst pozitivním ukazatelem. Šance není malá, ale i podle on-chain analytika Williama Clemente by Bitcoin nejdřív potřeboval vyšší objemy obchodování, které jsou nyní extrémě nízké. Uvedl:

„Pokud mě něco znepokojuje, je to toto. Kde je poptávka?”

Pro někoho je nyní poslední šance nakoupit BTC pod 50 tisíci USD, jak včera uvedl například obchodník Alex Wice. Růst ceny bez objemů je však poněkud nepřesvědčivý a opatrnější investoři budou patrně vyčkávat na to, až letošní poklidná letní dovolenková sezóna skončí a co přinese podzim.

Tip: Jak využít nejlepší investiční strategie a investovat jako profík si přečtete v tomto článku

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin?

Co vám nikdo neřekne o Bitcoinu 2: Rady pro investory – Transparentně o KYC

Bitcoin a Ethereum přidává zajišťovací fond Neuberger Berman spravující 400 miliard USD

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.