Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

První centrální banka na světě kupuje Bitcoin; BTC Whitepaper slaví 12. narozeniny; HODLbERRY NFT: Příběhy týdne

První centrální banka oznámila, že kupuje BTC do svých rezerv. Poprvé v historii! Bitcoin zítra, tedy v sobotu 31. 10. 2020, oslaví 12 let od svého vzniku. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

První centrální banka kupuje BTC

Těžaři Bitcoinu v Íránu budou podle nové regulace muset prodávat své vytěžené mince centrální bance. Vyplývá to z nové vyhlášky, kterou předložilo ministerstvo energetiky a Íránská centrální banka (CBI). Dosud žádná centrální banka kdekoli na světě neoznámila, že kupuje Bitcoin. Írán tak otevřel dveře do nového věku, kdy centrální banka drží rezervy v BTC. Země se potácí v problémech a Bitcoin pro ni představuje řešení ochromujích amerických sankcí, zatímco se tamní devizové rezervy za dva roky ztenšily o více než 33 %.

Krátce poté, co USA v roce 2018 odstoupily od mnohostranné jaderné dohody, znovu zavedly sankce vůči Íránu, které skupinám obchodujícím s Islámskou republikou zakazovaly obchodovat také s USA. Ministr zahraničí Michael Pompeo oznámil 8. října nové sankce proti 18 íránským bankám. Írán má nyní omezenou schopnost používat jakékoli dolary, které drží v rezervě. Centrální banka proto hledá jinou měnu. Nabízí se čínský juan, nebo vlastní digitální měna (CBDC), ale také Bitcoin. Ten se nyní země rozhodla vykupovat od těžařů a používat k platbě za dovoz. Ve svém projevu v Radě pro zahraniční vztahy loni v prosinci Brian Hook, zvláštní zástupce USA pro Írán, uvedl: „Režim se snaží získat cizí měnu, kterou potřebuje k zajištění dovozu, jako jsou stroje, průmyslové vstupy a spotřební zboží.“

Zpráva znamená nové paradigma pro Bitcoin, ale mohla by vyvolat nechtěnou reakci ze strany USA. V roce 2019 Írán legalizoval těžbu kryptoměn. Jak jsme vás informovali v lednu, země udělila jen do té doby licenci více než tisícovce těžařů. Díky obrovským íránským zásobám ropy a zemního plynu má jedny z nejlevnějších cen energie na světě, což z ní činí těžařsky výhodnou lokalitu. Na začátku roku vznikly průmyslové uzly, situované v elektrárnách v zemi. Nyní se má bohatství země převedené do digitálního zlata pod hlavičkou CB používat k platbě za dovoz. Žádná centrální banka nechtěla být první, ale současně možná nikdo nebude chtít být tím posledním.

Bitcoin slaví 12. narozeniny

V sobotu 31. 10. tomu bude přesně 12 let, co Satoshi Nakamoto poprvé představil světu Bitcoin (BTC). Spuštění a vytěžení úplně prvního bloku předcházela publikace Bitcoin Whitepaper, kde neznámý autor vysvětluje, jak to vlastně funguje. Celý originál textu v případě zájmu naleznete na stránce Bitcoin.org. KryptoHodler před časem vydal částečný překlad, který si můžete přečíst – ZDE.

Satoshi Nakamoto ve své publikaci Bitcoin Whitepaper představil Bitcoin jako kryptograficky zabezpečený systém založený na algoritmu Proof-of-Work. Dnes již je BTC notoricky známý peněžní systém, fungující na principu těžby, tedy tvorby nových mincí a schvalování transakcí prostřednictvím odměny za vyřešení matematické hádanky pomocí výpočetního výkonu počítače, později specializovaného hardwaru (Asic miner). Přesně před 12 lety se to stalo a zbytek je již historií. První transakce, Bitcoin Pizza Day, první použití slova HODL, první hardwarová peněženka, houfný příchod prvních společností, ale nově již i první centrální banky…

Bitcoin nám dal možnost mít své peníze pod kontrolou, vždy připraveny k použití díky moderní digitální podobě a technologicky zabezpečeny před neukojitelným tiskem a rostoucí inflací fiat penez. Tak všechno nejlepší!

HODLbERRY NFT

V poslední zprávě dnešních Příběhů týdne vám představíme HODLbERRY. Co to je? Je to NFT token, který představuje plody úspěšného HODLu. Je to odměna za poctivou práci a hlavně velkou dávku trpělivosti každého hodlera. Představujeme vám svět NFT! Zde již na platformách, jako je Rarible či OpenSea, můžete získat svou vlastní HODLbERRY – NFT token postavený na blockchainu Ethereum.

HODLbERRY je navržena tak, aby svým vlastníkům přinášela radost a štěstí, stejně jako letošní zisky, kterých hodleři BTC či ETH dosahují. Současně mě nákupem můžete podpořit a přidávám se tak ke KryptoVláďovi, či Cryptoinvest, což jsou tvůrci, kteří již také mají své NFT. Přihlašte se se svou ethereovou Metamask peněženkou na Rarible a zakupte si HODLbERRY. Je jich jen 300 a více již už nikdy nebude.

Koupit HODLbERRY

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *