Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy | Spadne XRP po IPO? Indie pozná rozsudek! iPhone hack, Čínské CBDC, těžba v Iránu, phishing na Youtube, Justin sun čelí žalobě

Je to pár dní od posledního dílu a opět tu pro vás máme nepravidelné kryptozprávy na Kryptohodlerovi. Tentokrát bude řeč o ceně XRP, indický soud rozhodne o postupu CB proti kryptu, iPhone zažil hack, co nového ohledně CBDC v Číně, těžba v Iránu jde dopředu, na youtube se objevil phishing a Justin Sun má na krku žalobu o 15 milionů.

Ripple chystá IPO, co to udělá s cenou XRP?

Společnost Ripple drží většinový podíl kryptoměny XRP. Zároveň však paralelně provozuje vlastní blockchainovou platební síť. Kromě toho nyní šéf společnosti Brad Garlinghouse naznačil, že Ripple v příštím roce odstartuje IPO (vydá vlastní akcie). Ripple přitom v roce 2019 prodával XRP víc než kdy dřív a zpomalil až v posledím čtvrtletí.

Kritici tohoto nápadu namítají, že by přechod z financování prodejem mincí na financování prodejem akcií zpochybnil existenci XRP. Mnozí v tom vidí důvod pro pád ceny, společně s pomalým vývojem a využitím aktuálně 3. největší kryptoměny. To si nemyslí bývalý analytik eToro Mati Greenspan. Ten uvedl, že by IPO Ripple naopak pomohlo posílit pozici firmy vůči XRP. Uvedl:

“Mám pocit, že by to bylo pozitivní. Dodatečné financování Ripple by znamenalo menší důvod odprodat mince.“

Indie se dočká rozsudku ohledně postupu CB proti kryptu

Soudní spor mezi centrální bankou Indie a Indickou internetovou a mobilní asociací (IAMAI) se nachýlil ke konci. Strany přednesly své argumenty a nyní indická kryptokomunita i zbytek světa čeká, jak indický Nejvyšší soud rozhodne. Rozsudek se bude týkat omezujícícho postupu CB proti kryptoměnám v zemi. RBI zakázala všem bankám a finančním institucím obchodovat s kryptem a poskytovat služby kryptoměnovým podnikům, jako jsou burzy. Právník žalobce Ashim Sood argumetnoval, že nešlo o podložené bezpečnostní hrozby, ale čirý strach z neznámého a z nových technologií.

Hack iPhonu Jeffa Bezose je reklama pro HW peněženky

V květnu 2018 údajně saúdský korunní princ hackl iPhone Jeffa Bezose, šéfa Amazonu. Zpráva vyšla najevo až tento týden a zdůrazňuje možná rizika. Cíl může být kdokoli a zejména vysoké představitele států to nemůže nechat klidné. Případný hack by totiž mohl mít rozličné nedozírné následky. K infikování zřejmě stačil soubor MP4, což je o to víc zákeřné. Připomíná to nástup HW peněženek do kryptosvěta a otevírá reálnou možnost jejich masového využití i na běžné zabezpečení na internetu. Jak se říká, mohlo by se tak spojit příjemné (investice) s užitečným (zebezpečení různých účtů na webu).

Zpomalte CBDC: bývalý náměstek guvernéra CB Číny

CBDC jsou žhavým tématem posledních dní a týdnů. Čína byla jednou z prvních zemí, kde se o spuštění digitální měny centrální banky začalo mluvit. Huang Qifan, místopředseda čínského Centra pro mezinárodní hospodářské výměny (CCIEE), očekává prvenství Číny.

Bývalý náměstek guvernéra Čínské lidové banky (PBoC) však uvedl, že by měli zpomalit. Zhu Min vyjádřil názor, že by země měla poněkud zvolnit a spolupracovat na globální regulaci Libry. Facebook přitom svým plánem na spuštění stablecoinu Libra odstartoval v roce 2019 zrychlení vývoje čínské CBDC. Pro urychlení se v okamžité reakci na projekt Libra vyslovil prezident Si Ťin-pching

.

Irán udělil licence více než tisícovce těžařů

Kryptohodler nedávno informoval, že Iránský prezident prohlásil, že muslimský svět potřebuje vlastní kryptoměnu. Kromě toho tamní vláda již dříve zavedla licencování těžařů kryptoměn.

„Naše studie ukazují, že kryptotěžební průmysl má potenciál přidat do ekonomiky 8,5 miliardy dolarů,” řekl Amir Hossein Saeedi Naeini z IIG (průmyslový orgán zastupující odvětví výpočetní techniky v Iránu). Podle něj iránské Ministerstvo průmyslu, těžby a obchodu vydalo více než 1 000 povolení těžařům kryptoměn.

Phishing na Youtube

Ledger, tvůrce hardwarových kryptopeněženek, upozornil na phishingové útoky na youtube. Ty pochází z několika ytb videí publikovaných fake kanály s názvy „Ledger“ a „Ledger Nano.“ Podvodníci lákají k registraci na kompromitovné webové peněžence, která slibuje peníze zdarma.

Justin Sun čelí žalobě o 15 milionů dolarů

Zakladatel kryptoměny Tron je obviněn z obtěžování na pracovišti, rasové diskriminace a dalších souvisejících přečinů. Bývalý produktový manažer Richard Hall a bývalý softwarový inženýr Lukasz Juraszek podali v Kalifornii proti Sunovi v říjnu žalobu o 15 milionů dolarů.

Obviněný Sun údajně nutil zaměstnance společnosti BitTorrent, kterou koupil, aby pracovali 12 hodin denně 6 dní v týdnu. Některé zaměstnance pak údajně propustil kvůli jejich rase a nahradil Číňany. Navíc prý docházelo k „nezákonným, neetickým, nemorálním nebo bezohledným obchodním aktivitám,“ na které se stěžovatelé marně snažili upozornit a za to měli být následně tečem útoků. Šéf Tronu, který všechna obvinění v prosinci popřel, prý jednoho zaměstnance fyzicky udeřil. Informace se dostala do médií až nyní.

Závěr

V dnešním vydání Kryptozpráv jste se dočetli, že Ripple příští rok pravděpodobně vydá IPO, což by mohlo mít vliv na XRP. Dále jsme vás informovali o blížícím se rozsudku v Indii, o hacku iPhonu zakladatele Amazonu a bývalý náměstek guvernéra CB Číny volá po zpomalení rozvoje CBDC. Irán již licencoval přes tisíc těžařů v zemi, na youtube je phishing pod falešným účtem Ledgeru a Justin Sun je možná nejhorší zaměstnavatel roku, pokud se tedy vznesená obvinění potvrdí, což musí rozhodnout soud.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

HODL | Investice – jen spořit nestačí! Jak se stát investorem?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *