Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Čínští těžaři ovládají 66 % hashrate Bitcoinu – Jak Čína letos zasahovala do fundamentu

Čína: místní podniky jsou co se týče výroby těžebních strojů a samotné těžby Bitcoinu největší na světě. Letos jejich podíl na trhu narostl až na aktuálně 66 % sítě.

Vlastní Čína většinu sítě?

Tak to samozřejmě není. Čína jako země samozřejmě neovládá Bitcoin, to raději uvádím hned, aby si z tohoto článku někdo nevyvodil mylné závěry.

Na druhou stranu je pravda, že v Číně je soustředěna většina společností zaměřených na těžbu Bitcoinu, těžebních hal, poolů a výrobců těžebních strojů. Podle aktuální zprávy zveřejněné agenturou Reuters ovládají čínští těžaři dvě třetiny sítě. Důvodem je pravděpodobně levná energie a pracovní síla.

Těžební mocnost

Tato země je obecně známá tím, že zde dokážou levně vyrobit snad cokoli. Čínské společnosti jako Bitmain a MicroBT patří mezi největší světové výrobce bitcoinových těžebních zařízení na světě. Investoři vyhledávající tyto společností jsou hladoví, podmínky zatím příznivé a sektor roste.

Další, novější výrobce ASIC těžebních strojů Canaan (CAN.O), zahájil obchodování akcií v listopadu počáteční nabídkou akcií (IPO) ve výši 90 milionů dolarů.

Čínský podíl hashrate BTC dosahoval v červnu 60 %. Meziročně tak při současných 66 % vzrostl o 10 %. Těžaři a těžební pooly bojují s ostatními, aby vyřešili složité matematické úlohy a vytěžili nové mince BTC. Platí, že čím vyšší je celkový hashrate, tím více energie bitcoinová síť spotřebovává. Výpočetní práce je však nutná – zaručuje bezpečnost a důvěryhodnost.

Čína letos zasáhla také do fundamentu

Prezident Číny letos svými výroky hýbal trhy. Ačkoli mnozí odmítali uvěřit, že by jeho slova mohla mít takovou váhu, asi tomu tak skutečně bylo. Když se vyjádřil kladně o blockchainu, přišel silný růst. Fakt, že nejvíce rostly čínské altcoiny, vnímám jako potvrzení, že růst skutečně vyvolal Si Ťin-pching.

Druhé potvrzení tohoto předpokladu přišlo, když následně investory, nadšené jeho výroky, zchladil ujištěním, že měl na mysli podporu blockchainu – tedy blockchain ano, kryptoměny ne.

Čína a kryptotrh

Do jaké míry letos Čína zasahovala do fundamentu ilustruje následující přehled několika článků na dané téma, které na Hodlerovi vyšly během tohoto roku. Nejsou zde všechny, ale pro ilustraci to dokonale stačí.

 

KYC na prodej?! Číňané Mohou Obchodovat na Zakázaných Burzách s Pomocí Kradených Údajů

FUD? Binance Má Zaplatit 300 BTC Výkupné Zloději Osobních Údajů (KYC)

Facebook otáčí argumentaci – Fiat místo libry a když nás neschválí, Čína vyhraje!

Začíná první etapa zavedení digitálního juanu v Číně

Prezident Si Ťin-pching: Čína by měla využít příležitost technologie blockchain

Kryptomarket | NEO, TRON a další čínské kryptoměny zaznamenávají vysoké zisky

Je čínské FOMO větší než Bakkt, Libra a ETF?

Čína ruší své plány na zákaz těžby Bitcoinu

Kryptomarket | Bitcoin padá! Jak s tím souvisí Čína a co dál?

Čínský internetový firewall zablokoval přístup k ETH blockchainovému průzkumníku Etherscan.io

Závěr

Ano, Čína letos rozhodně v řadě případů zasahovala do kryprtomarketu a neměli bychom podceňit, co se zde takzvaně uvaří. To zcela jistě. Bitcoinovou síť však navzdory většinovému podílu čínských firem v těžebním průmyslu samozřejmě nikdo neovládá, a to ani Číňané, ani nikdo jiný. Přesto je 66 % podíl čínských těžařů známkou toho, že těžba Bitcoinu je obrovský a celosvětový  byznys a dávno jsou pryč doby, kdy tomu bylo jinak.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Kryptomarket | Blíží se pád na 6000 dolarů před návratem do bull marketu?

https://www.reuters.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *