Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

BREXIT | Británie zná výsledky předčasných voleb – lidé zvolili respekt k referendu a potvrdili odchod z EU

Velká Británie zná výsledky i vítěze voleb. Na plné čáře zvítězil Boris Johnson a jeho Konzervativní strana. Po volbách již oznámil, že Britové opustí EU 31. ledna 2019.

Británie zná výsledky voleb

Konzervativci v čele s Borisem Johnsonem slaví, EU ztrácí Londýn. Tak by se dal stručně shrnout výsledek hlasování o Brexitu. Jde o rozhodě největší zprávou tohoto týdne. Nesouvisí sice přímo s kryptoměnami, ale už jsme vám slíbili, že také zprávy ze světa patří na web pro hodlery o kryptoměnách. Nechceme se přece zavřít do bubliny. 🙂

Pokud by britská libra klesala, mohli bychom na kryptowebech číst titulky o tom, že Brexit opět pomohl Bitcoinu. Já v tom souvislost nevidím. Bitcoin je nezávislý a žádná země, společnost či osoba ho neovládá a Brexit ho nijak neovlivní. K odchodu UK by nyní podle výsledků voleb a prohlášení vítěze mělo dojít již 31. ledna.

Interpretace výsledků britských předčasných voleb

Ve Spojeném království proběhlo již v červnu 2016 referendum o odchodu či setrvání v Evropské unii. Britové se sice těsně, ale vyslovili pro odchod z EU. V referendu hlasovalo 17,411 miliónu Britů (51,9 %) pro britský exit (BREXIT). V reakci na výsledek tehdejší předseda vlády David Cameron ihned rezignoval.

Nyní, o více než 3 roky později, měly předčasné volby zároveň poskytnout Bitům možnost, hlasovat o odchodu z EU znova a případně ho i zrušit. Britové však část politické reprezentace opět překvapili svým hlasováním. Výsledky voleb dle mého názoru ukazují, že nerespektovat hlas lidu se nevyplácí a nikoho nebaví, když politici záměrně donekonečna natahují něco, co si lidé odhlasovali.

Referendum v Británii proběhlo a ti, kdo ho chtěli opakovat, když výsledky nedopadly podle jejich představ, tvrdě prohráli. Konzervativci si naopak připsali 47 křesel a předseda Johnson nazval nynější stav „novým mocným mandátem k dokončení Brexitu.“

Lídr opozičních labouristů, kteří ztratili značnou část mandátů, již oznámil, že nepovede stranu do dalších voleb. Odstoupit hned však nehodlá a bere si prý čas na sebereflexi.

výsledky voleb, Anglie, Británie, Brexit, 2019, volby, Johnson, většina
Živé výsledky Britských voleb: Konzervativci získali 365 křesel – na většinu by stačilo 326 (zdroj: Bloomberg).

Závěr

Nerespektovat výsledky referenda se nevyplácí, alespoň to naznačuje volba většiny voličů Spojeného království. Výsledky předčasných voleb ve Velké Británii jsou podle předsedy Konzervativců „mandátem k dokončení BREXITU.” Na ten přitom Bitové čekají již 3 roky a nyní by se měl průběh urychlit a Británie opustit EU na konci ledna 2020. Britská Libra v reakci na to roste a od včerejška si připsala přibližně 2 %. Jaká bude EU bez Britů? Uvidíme.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Čínští těžaři ovládají 66 % hashrate Bitcoinu – Jak Čína letos zasahovala do fundamentu

Zdroj:
https://www.bloomberg.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *