Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptomarket | Blíží se pád na 6000 dolarů před návratem do bull marketu?

V kryptokomunitě se začínají šířit zvěsti, že by nás mohl v brzé době čekat další pád. V tomto článku si probereme několik argumentů, proč by k tomu mohlo dojít.

Čeká nás pád na 6000?

Začněme od začátku. Na konci roku 2018 Bitcoin vytvořil dno na úrovni cca 3 200 dolarů. Pád byl velmi silný a trvalo asi měsíc,než Bitcoin ztratil přibližně polovinu hodnoty. V té době jsme se marně upínali k supportu okolo 6 tisíc USD.

Úroveň 6 000 dolarů se jevila jako dno a nebyl jsem zdaleka sám, kdo tehdy dával větší šanci tomu, že se níž nepodíváme. I přes pád a následně snadný průstřel směrem vzhůru skrz 6 tisíc $, který přišel v květnu 2019, se domnívám, že by nás v případě propadu tato úroveň mohla zachytit a napotřetí již obstát. Už jen proto, že tomu tentokrát nebude nikdo věřit, jako skoro nikdo nevěřil v roce 2018, že půjdeme pod.

Jsme v downtrendu?

První a nejsilnější argument, proč bychom se nyní, z ceny okolo 7 200 USD / BTC, měli podívat ještě trochu dolů, je downtrend. Z dlouhodobého hlediska jsme již od jara v uptrendu. Střednědobý trend je však downtrend, což je z grafu jasně zřejmé i bez kreslení čar. Stačí se podívat na následující obrázek a pomyslně si spojit jednou linkou maxima a druhou minima od letošního topu (“jul 19”) a vidíme zřetelný trendový kanál směrem dolů.

graf, btc, dno, 2019, maximum, trend

Střednědobě jsme tedy v jasném downtrendu, což je důvod, proč se poslední dobou vynořuje tolik zpráv, které varují před možným pádem níže. Na dlouhodobém grafu vidíme, že k 6 tisícům to vlastně nemáme až tak daleko. To však nutně nemusí znamenat, že se tam skutečně podíváme. Je tu však pár důvodů, proč by se to stát mohlo.

Zatčení, podvody a pád?

Youtuber sunny decree ve svém včerejším videu upozorňuje na jednu náhodu. Pokud si pamatujete na kauzu Plus token

, víte, že šlo o možná největší exit scam v historii kryptoměn. Jak jsme vás tehdy informovali, celkové množství ukradeného Bitcoinu a Eherea šlo v dolarové hodnotě do miliard. Sunny ukazuje, že k zatčení pachatelů došlo prakticky na letošním maximu a pak začal pád. Nyní došlo k dalšímu zatčení v souvislosti s velmi podobným případem, a sice jde o 3 muže, dopadené v souvislosti sponzi schématem BitClub s celkovu škodou odhadovanou na 722 milionů dolarů.

sunny decree, graf, bitcoin

Tether

V minulosti jsme často v souvislosti s růstem celkového množství USDT v oběhu slyšeli zprávy a dohady o manipulaci. Stávalo se, že když Tether navýšil celkové množství svého stablecoinu, následoval prudký růst ceny Bitcoinu i ostatních kryptoměn, což si lze vyložit jako přísun kapitálu. Nyní však došlo k opaku – jak informovala aplikace whale alert na Twitteru, bylo spáleno 220 mil. USDT.

Sunny se k této zprávě vyjádřil slovy:

„Peníze opouštějí krypto prostor a určitě to není bullish.”

Závěr

Jako hodleři se nemusíme až tak strachovat z pádu, ale nemůžeme na něj ani spoléhat. KryptoHodler neprodává investiční rady, nabízíme pouze vzdělání a novinky ze světa kryptoměn. Do základních znalostí hodlera patří, že nejlepší je nakupovat dole a dokázat se dlouhodobě držet strategie. Downtrend je obecně vhodný čas pro použití metody postupného přikupování, které jsme se věnovali v nedávné sérii příspěvků na našem Facebooku či v týdeníku HODL.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Facebookovinky #1 | Na našem Facebooku se začínají dít věci!

Zdroje:
https://www.youtube.com/
https://www.justice.gov/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *