Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Válka v Bitmainu | Spoluzakladatel Micree Zhan říká, že podnikne právní kroky proti svému nucenému odchodu

Micree Zhan prozradil, že se hodlá proti svému vyloučení z Bitmainu bránit. K nucenému odchodu byl spoluzakladatel těžebního gigantu donucen minulý týden a údajně k němu vedl mocenský boj mezi ním a Jihanem Wu.

Spoluzakladatel Bitmainu Zhan se poprvé vyjádřil ke svému vyhazovu

Minulý týden byl náhle ze společnosti vyloučen akcionář a spoluzakladatel Micree Zhan. Druhý ze spoluzakladatelů Bitmanu Jihan Wu zakázal zaměstnancům, aby s ním spolupracovali. Došlo k tomu minulý týden, kdy byli zároveň zaměstnanci společnosti informování, že Zhan byl propuštěn ze všech svých rolí v čínském těžebním obru.

Minulé úterý pak Jihan Wu vysvětlil, že tomuto kroku předcházel ošklivý mocenský boj mezi ním a Zhanem. Ten až dosud mlčel a k záležitosti se nevyjadřoval. Nakonec však přece jen nyní poskytl svůj pohled na věc. Tvrdí, že jeho vyloučení, z pravděpodobně nejvýznamnější společnosti co se těžby Bitcoinu týče, nepředcházelo žádné varování a situaci bude řešit právní cestou. Uvedl:

„Nikdy jsem si nemyslel, že jako osoba se zaměřením na technologii a produkt musím začít myslet z právních hledisek. Bylo ponižující, že jsem jako spoluzakladatel Bitmainu, největší akcionář a registrovaný právní zástupce, byl bez předchozího vědomí vyloučen během svého pobytu na služební cestě.“

Je jasné, že Zhan, hovořící dále o kudle v zádech, se dle svých slov cítí být zrazen obchodním partnerem. Zaměstnancům pak vzkázal, že si můžou být jistí, že se zase vrátí.

Tip: Bitmain v Texasu otevírá „největší těžební zařízení na světě”

Toto je válka

Společnost „Bitmain je naše dítě,” uvádí dále vyhozený spoluzakladatel a dodává: „budu za ni až do konce bojovat legálními zbraněmi. Pokud někdo chce válku, dáme jim jednu.” Svou dramatickou palbu končí vizí, kde společnost Bitmain dosáhne cíle ovládnout 90 procent trhu s bitcoinovým těžebním zařízením a zároveň rozšíří své podnikání v oblasti AI (umělé inteligence). Jak je vidět, těžba Bitcoinu se stala velmi tvrdou hrou, kde platí právo silnějšího a konkurenční boje pronikly i do vztahů spoluzakladatelů těžebního gigantu a výrobce ASIC minerů – Bitmainu.

Zajímavostí je, že k události došlo velmi těsně s novým vývojem v Číně, která již nadále neplánuje zákaz těžby Bitcoinu.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Stellar právě spálil polovinu mincí – 55 000 000 000 XLM! Odpoví Ripple stejně?

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *